Anahtarlık Kalıbı, Dökümü ve İmalatı

  • Anasayfa
  • Blog
  • Anahtarlık Kalıbı, Dökümü ve İmalatı

Anahtarlık, birçok anahtarı bir arada tutması ve anahtarların kaybolmasını önlemesinin yanı sıra oldukça şık ve estetik bir üründür. Neredeyse bir aksesuar halini alan anahtarlıklar promosyon ürünlerin başında gelmektedir. Birçok insan kendisine aldığı gibi hediye olarak da bu küçük ürünleri tercih edebilmektedir. Aynı zamanda birçok işletme eşantiyon olarak bu anahtarlıklardan vermektedir. Peki, anahtarlık yaptırmak için nasıl bir yol ve yöntem izlemeli, nereye başvurmalısınız?

Berk Zamak Döküm, bu konuda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Modern tesisleri, teknolojik üretim araçları ve uzman personeliyle, dilediğiniz anahtarlığın kalıbını ve dökümünü gerçekleştirmek için Berk Zamak Döküm ile iletişime geçebilirsiniz.

Anahtarlık Kalıp Tasarım Süreci

İster promosyon ürünü olarak isterse satış amaçlı olsun, anahtarlık imalatı yapmak istiyorsanız öncelikle kalıba ihtiyacınız vardır. Kalıp tasarımında öncelikle taleplerinizin detaylı olarak analizi yapılır ve anahtarlığın 3B geometrisi hazırlanır. Hazırlanan bu tasarımın ardından onay vermenizle birlikte kalıp üretim aşamasına geçilir.

Kalıbın ebatları, şekli ve tüm detaylarının belirlenmesinin ardından, enjeksiyon makinesine göre kapama kuvvet hesapları yapılır. Bunun ardından tüm unsurlar göz önüne alınarak zamansal bir program oluşturulur. Anahtarlık kalıbı tasarımında, yıllık parça üretim satısı gibi özellikler dikkate alınmalıdır.

Tüm bu unsurların belirlenmesinin ardından, ileri teknoloji CNC tezgâhlarıyla kalıp imalatına başlanır. İlk kalıplar ortaya çıktığında, birçok değerlendirme yapılmaktadır. Bu değerlendirmeden geçmesi halinde kalıplar etiketlenerek, kilitleri monte edilir ve ilk numune hazır hale gelir. Bu aşamada yeniden size bilgilendirme yapılır ve onayınız alınır. Anahtarlık kalıbının daha da iyileştirilmesi konusunda size öneriler sunulacaktır. Bunun sonucunda kusursuz şekilde kalıpların ortaya çıkması sağlanır.

Anahtarlık Döküm ve İmalat Süreci

Kalıpların ortaya çıkmasının ardından anahtarlık dökümü için tüm şartlar hazırlanmaktadır. Döküm esnasında farklı bazı materyaller kullanılabilir. Bu noktada zamak döküm yaygın olarak tercih edilmektedir. Kalıp ömrünün uzun olması nedeniyle zamak dökümü avantajlı kılan nedenlerden biridir. Bunun yanı sıra alüminyum dökümü de tercih edebilirsiniz. Hangi dökümün tercih edileceği konusunda Berk Zamak Döküm uzman personeli size tüm bilgileri aktaracak ve seçim yapmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Hazırlanan kalıplara döküm işleminin hassas biçimde yapılabilmesi için teknolojik bir üretim bandına ve cihazlara ihtiyaç vardır. Kaç adet anahtarlığa ihtiyacınız olduğunu belirtmenizin ardından Berk Zamak Döküm, size en avantajlı teklifleri sunacaktır. Bunun ardından seri üretime başlanır. Belirlenen tarihlerde sipariş ettiğiniz tüm anahtarlıklar hazırlanmış olur. Bu sayede kısa bir sürede, dilediğiniz kadar anahtarlığa, tam olarak istediğiniz ölçü ve biçimde sahip olabilirsiniz.

Anahtarlık İmalatında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Herhangi bir sebeple anahtarlık imalatı yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir dizi faktör bulunmaktadır. Bu faktörlere dikkat etmeniz, çok daha kaliteli anahtarlıklar üretmenizi sağlayacaktır.

Öncelikle kalıp ve döküm yapacağınız firmayı doğru şekilde seçmelisiniz. Firmanın referanslarını incelemeniz, yaptığı işler ve deneyimi hakkında size fikir verecektir. Bunun yanı sıra üretim tesislerinin yeterli kapasitede olması ve teknolojik cihazlara sahip olmaları da istediğiniz anahtarlıklara sahip olabilmeniz de kilit önem taşımaktadır. Aynı zamanda firmanın personelinin de yeterince uzman ve deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu durum üretimde yaşanabilecek sorunlara esnek çözümlerin getirilebilmesi açısından önem arz eder. Son olarak fiyatlara ve üretim hızına da dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Berk Zamak Döküm, anahtarlık kalıbı, dökümü ve imalatı konusunda tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Profesyonel personeli, ileri teknoloji CNC tezgâhları ve üretim bandına sahip olan Berk Zamak Döküm, toptan anahtarlık kalıbı siparişlerinizde en avantajlı teklifleri sunacaktır. Siz de toplu sipariş vermek için bizimle iletişime geçerek, tüm bu avantajlardan hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA