Zamak Döküm Madalyon ve Magnet İmalatı

Madalyon ve magnet, toplum tarafından en çok kullanılan ürünlerden bazılarıdır. İkisi de farklı amaçlarla kullanılsa da, her evde onlarca magnet görebilirsiniz. Bunun yanı sıra hemen hemen her evde, belirli bir başarıyı göstermesi bakımından madalyonlar vardır. Kimi zaman bu madalyonlar da yalnızca dekoratif amaçlarla kullanılabilmektedir.

Madalyonlar genellikle yuvarlak ve bir başarının kutlanması amacıyla verilen ödüllerdir. Magnetler ise mıknatıslı, metal malzemelerin üzerine yapışma özelliği olan dekoratif eşyalardır. Özellikle mutfaklarda buzdolaplarının üzerinde onlarca farklı magnet görebilirsiniz.

Özellikle turistik alanlardan magnet satın almak ve gezilen görülen yerlerin bir hatırası olarak buzdolabının üzerine yapıştırmak, oldukça yaygın bir gelenektir. Madalyonlar ise spor müsabakalarının ardından genel olarak organizasyon sahipleri tarafından yaptırılarak, başarılı olan sporculara verilmektedir. Bu madalyonlar, kimi zaman belli tarihsel olayları kutlamak amacıyla da üretilerek, satışa sunulabilmektedir.

Neden Zamak Madalyon ve Magnet?

Madalyon ve magnet yapımlarında en çok kullanılan malzemelerin başında zamak gelmektedir. Zamak kullanılmasının birçok farklı nedeni vardır. Zamak temel olarak bir metal değil alaşımdır. İçerisinde çinko, magnezyum, bakır ve alüminyum olan zamak, mukavemet performansı açısından oldukça avantajlıdır.

Madalyon ve magnet imalatında zamak kullanılmasının başlıca sebeplerinden biri, diğer malzemelere göre çok daha sağlam ve sert olmasından kaynaklanmaktadır. Zamak materyalden üretilen ürünler çok daha uzun süre dayanıklılık göstermektedir. Aynı zamanda korozyon ve aşınmalara karşı da çok dayanıklı bir malzemedir.

Dayanıklı ve sağlam bir malzeme olmasının yanı sıra zamak, kolay da işlenebilir bir malzemedir. Bu özellikleri göze alındığında aynı zamanda oldukça düşük maliyetli bir üründür. Enerji açısından da minimum tüketim sağlamaktadır. Farklı renklerde üretilebilen zamak döküm madalyon ve magnet, kaplama da yapılabilmektedir.

Zamak Döküm Madalyon ve Magnet

Madalyonlar, insanların yıllarca saklamak istediği ürünlerdir. Genel olarak bir başarının simgesi olarak görülen madalyonlar, insanların başarılarını hatırlaması noktasında önemli bir araçtır. Bu sebeple madalyonların uzun yıllar boyunca dayanıklı olması gerekir. Hem korozyon hem de yıllara meydana okuması bakımından zamak döküm madalyon imalatında yaygın biçimde kullanılır. Aynı zamanda madalyonlar, üzerinde çeşitli desenlerin ve simgelerin bulunduğu araçlardır. Zamak dökümün desen açısından işlenmesinin kolay olması, dilenen rengin verilebilmesi, madalyon üretiminde onu popüler hale getirmiştir.

Magnet de tıpkı madalyon gibi gereken özellikleri sağlaması bakımından zamak malzemeden üretilmesi gereken eşyalardan biridir. Magnetler üzerinde birçok farklı desen ve renk yer almaktadır. Bu sebeple magnet imalat aşamasında da zamak yaygın olarak kullanılmaktadır. Magnet üzerinde yer alan şekillerin kolayca verilebilmesi ve yıllarca saklayabilmeniz açısından zamak döküm olması önemlidir.

Peki, madalyon ve magnet üretimi konusunda nasıl bir yöntem izlemeli ve nereye başvurmalısınız?

Berk Zamak Döküm: Kaliteli Üretimin Adresi!

Madalyon ve magnet imalatı için seçtiğiniz adresin doğru olması son derece önemlidir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bunların başında tercih edeceğin firmanın deneyimli, profesyonel personele sahip ve modern üretim tesislerini barındırması gerekir. Bu sayede imalat süreci çok daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir.

Berk Zamak Döküm; zamak döküm madalyon ve magnet imalatı konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Uzman ve deneyimli personelimiz üretmek istediğiniz parçaları bilgisayar ortamında tasarlayacak, sonrasında ise kalıpların üretim aşamasına geçilecektir. Bu aşamaların tamamında sizden onay alınarak ilerlenir. Kalıpların ortaya çıkmasının ardından ise seri üretim süreci aşamasına geçilir.

Modern üretim tesislerimizde imal edeceğimiz madalyon ve magnetler, kusursuz detaylarıyla ve kalitesiyle ön plana çıkar. Siz de madalyon ve magnet üretimi konusunda bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA