Otomotiv Parça Kalıpları İmalatı

Otomotiv parça kalıpları imalatı firmamız Berk Zamak Döküm tarafından profesyonel olarak gerçekleştirilen hizmetlerden biridir. Söz konusu otomotiv parça kalıpları olduğunda sağlam, güvenilir ve uzun ömürlü kalıplar tercih edilmektedir.

Otomotiv parça kalıbı imalat seçeneklerimiz müşteri taleplerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Otomotiv sanayinin ülkemizde gösterdiği gelişme ile birlikte araç parçalarının üretimi için kalıp imalatı da gereklilik haline gelmiştir. Otomotiv sektöründe arayış içinde olduğunuz parça kalıpları için firmamıza danışabilirsiniz.

Otomotiv Parça Kalıpları Nasıl Üretilir?

Otomotiv parça kalıpları üretilirken müşteri taleplerine bağlı olarak üç çeşit hammadde kullanılır. Bu ham maddeler ise Alüminyum hammadde, zamak hammadde ve plastik ham madde olarak şekillenmektedir.

Müşteri taleplerine bağlı olarak bilgisayar üzerinden 3D çizim yapılır. Çizim sonrasında müşteri onayı ile birlikte tasarım tamamlanır. Tamamlanan tasarımın imalatı için gereken işlemler uygulanır. Kalıp imalatı sırasında en sık sorulan sorulardan biri de plastik parçalar için üretilen kalıpların plastik olup olmadığıdır.

Otomotiv parça kalıpları üretilirken plastik parçalar için üretilen kalıplar plastik niteliklere sahip değildir. Hangi hammadde için yapılıyor olursa olsun kullanılmak üzere üretilen kalıplar yüksek dayanıklılık niteliklerine sahip kalıplardır.

Kalıplar 2344 sıcak iş çeliğinden üretilmektedir. Bu çeliklerin oyulması ile birlikte talep edilen kalıp şekline dönüştürülmesi işlemi imalat sürecinde gerçekleştirilir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse plastik ürünler için kullanılan kalıplar plastik ürünlerin şekil alması için uygunluğa sahip kalıplardır. Tıpkı kek kalıpları gibi otomotiv parça kalıpları da içerisine doldurulan sıvı plastiğin şekil almasını sağlar.

Otomotiv Parça Kalıbı Siparişi Nasıl Verilir?

Otomotiv parça kalıbı siparişi vermeden önce talep ettiğiniz kalıbın görüntüsü konusunda personellerimiz ile hemfikir olmanız gerekir. Bunun için uygun olabilecek tasarımlar değerlendirilir. Daha detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse;

  • Talep edilen otomotiv parça kalıbı öncelikli olarak şirket yetkilileri ile paylaşılır.
  • Bilgisayar üzerinden 3D çizim ile müşterinin talep ettiği kalıbın çizimleri yapılır.
  • Kalıp üzerinde hemfikir olunduktan sonra kalıbın üretimi için faaliyete geçilir.
  • Kalıp üretimi sırasında kalıbın hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak kalıp hazırlama işlemleri gerçekleştirilir.
  • Üretilen kalıpların teslimi için söz verilen sürede imalat tamamlanır ve teslim işlemi gerçekleştirilir.

Otomotiv parçaları üretilirken kullanılan kalıplar kalıp üretim firmaları tarafından imal edilir. Otomotiv parçalarını üretmek üzere imal edilen kalıplarımız ile uzun vadeli bir şekilde kullanım mümkün hale getirilmektedir. Kullandığımız birçok ürünün üretilirken kalıplar ile üretildiği bilinir. Bu kalıpların imalatı sürecinde kaliteli, uzun ömürlü ve sağlam ürünler için gereken tüm işlemler kurumsal firmamız tarafından karşılanmaktadır. 

Otomotiv parça kalıbı üretimi firmamız tarafından farklı ham maddeler ile gerçekleştirilmektedir. Ham madde seçeneği ve kalıp şeklinin belirlenmesi işlemleri için online kanallarımızı kullanabilir ya da çağrı merkezimiz üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA