Zamak Kemer Tokası Dökümü

Kıyafet seçimlerinde aksesuarlar önemli bir yer edinmektedir. Şıklığın ve yapılan kombinin tamamlayıcı unsurlardan olan çanta, kolye, bileklik, ayakkabı ve kemer gibi ürünler şıklığın tamamlayıcı unsurlarındandır. Kemer gibi özel ürünler hem kendi kumaş ya da deri ürünleri ile hem de genellikle metal olan tokaları ile daha gösterişli bir hal almaktadır. Bu kıyafet seçiminde kemerin önemli bir yer edinmesini sağlamaktadır.

Zamak Kemer Tokası Dökümü

Kemer seçimlerinde daha şık ve gösterişli olması için gösterişli, farklı ve şık tasarıma sahip olan kemerler tercih edilmektedir. Kemer üreticileri de bu durumdan dolayı kemerlerinin daha şık ve gösterişli olması için farklı tasarım ve renkler kullanmaktadır. Kemer tokası dökümü bu nedenle oldukça önemli bir konu olmaktadır.

Kemer Tokası İmalatı

Kemer ve kemer tokası aksesuar ve tamamlayıcı unsur olarak gerek erkekler gerek ise bayanlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Bir kemerin şıklığının en büyük göstergesi tokası olmaktadır. Kemer tokasının gösterişli ve şık olması üretim sürecinin başarılı ve özverili olması ile oldukça alakalıdır. Kemer tokası imalatı esnasında tasarım, kalıp hazırlanması ve döküm gibi aşamalar kullanılmaktadır.

Kemer tokası imalatı esnasında kullanılan teknikler kadar kullanılan cihazlarda oldukça önemlidir. tokanın hazırlanması esnasında kalıp ve kalıba döküm esnasında kullanılan teknikler ve ekipmanlar tokanın kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir. Berk Zamak Döküm olarak kullandığımız ekipmanlar sayesinde kemer tokası üretiminin her aşamasında üst düzey ve kaliteli ürünler elde edebilmekteyiz.

Kemer Tokası Tasarımı

Kemerlerin daha dikkat çekici olması ve şık durması için kemerin tokası oldukça önemlidir. Kemer tokalarının markanın özgünlüğü yansıtması ve kullanıcılar tarafından dikkat çekmesi için özel ve farklı tasarımların uygulanması önemlidir. Berk Zamak Döküm olarak özel tasarım ekibimiz ile sizlerin talepleri doğrultusunda en uygun ve şık tasarımları hazırlamaktayız.

Kendi tasarımlarımız ile farklı metal seçenekleri ile kemer tokası dökümleri yapabildiğimiz gibi sizlerin markalarınıza özel tasarımlarınız ile de kemer tokası dökümleri yapmaktayız. Kemer tokası tasarım ve imalat sürecinde ekibimiz son teknoloji ekipmanlar kullanarak detaylı, şık ve kullanışlı kemer tokası üretimleri gerçekleştirmektedir.

Kemer Tokası Kalıbı Hazırlama

Kemer tokası imalatı sürecinde tasarımın hazırlanması aşamasından sonraki önemli aşamalardan biriside kemer tokası kalıbının hazırlanması sürecidir. zamak döküm için en kaliteli kalıplar hazırlanarak döküm ve imalat işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Alanında uzman ve deneyimli ekibimiz en detaylı kemer toklarını hazırlamak için detaylı ve kaliteli kemer tokası kalıbı hazırlamaktadır. Uzun süre kullanıma uygun kalıplarımız sayesinde dilediğiniz tasarımlardan istediğiniz kadar kemer tokası imalatı gerçekleştirilebilmektedir.

Kemer tokası kalıbı hazırlama aşamasında firmanızın detaylarını yansıtacak en kaliteli ve şık kemer tokalarını yansıtacak kalıplar hazırlanmaktadır. Döküm işlemi sırasında hata olmaması için kalıplar özel olarak hazırlanarak döküm işlemleri gerçekleştirilmektedir.

En kaliteli ve şık kemer tokalarının elde edilmesi için gereken en kaliteli kemer tokası kalıbı Berk Zamak Döküm tarafından son teknoloji ekipmanlarca hazırlanmaktadır.

Kemer Tokası Dökümü

Kemer tokası imalatı aşamalarından en önemli noktalarından birisi kemer tokası dökümü aşamasıdır. Tasarımı yapılan kemer tokasının uygun kalıbının hazırlanmasından sonra döküm aşaması gelmektedir. Döküm aşamasında kemer tokası için kullanılacak olan metal alaşımın eritilmesi sonrasında kalıba dökülerek kemer tokası yapılmaktadır.

Berk Zamak Döküm olarak kaliteli kalıplarımız sayesinde kemer tokası dökümü ile hazırlanan tasarımın en hatasız şekilde kalıptan çıkartılması sağlanmaktadır. Kemer tokası dökümü sırasında yapılacak olan işlemlerin kaliteli bir şekilde usulüne uygun olarak hazırlanması kemer tokasının kalıptan en uygun şekilde çıkmasını sağlamaktadır.

Döküm esnasında kullandığımız teknikler sayesinde tasarımında belirtilen en ince detayların bile rahat bir şekilde elde edilmesi sağlanmaktadır. Zamak döküm ile dilediğiniz modelde kaliteli, şık ve özgün kemer tokası modellerine sahip olabilirsiniz.

Kemer Tokası Dökümünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kemer tokası dökümü aşamasında hazırlanan metalik karışım eritilerek önceden hazırlanmış kalıba dökülmektedir. Kemer tokası üretim işlemleri esnasında kabının iç yüzeyinin pürüzsüz ve desenlerin belirgin olması oldukça önemlidir. Döküm aşamasında kalıpta yer alacak olan sorunlar tokanın kalıptan düzgün çıkmamasına hazırlanan tasarımın istenilen detaylara sahip olmamasına neden olmaktadır.

Kemer tokası döküm işlemlerinde kalıbın temizliği ve detayları kadar döküm yapılacak olan alaşımın kıvamı ve erime ile donma sıcaklıkları da oldukça önemlidir. Hazırlanan alaşımın erken bir şekilde donması kalıpta doğru bir şekilde yayılma olmadan donmasına bu nedenle de kalıptan çıkan tokada hatalar olmasına neden olmaktadır.

Kemer tokası imalat aşamasında kalıba yapılan döküm işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması ve kalıpların temizliğinin ve bakımlarının doğru yapılması hem daha uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır hem de kemer tokalarının çok daha doğru bir şekilde elde edilmesini sağlamaktadır. Berk Zamak Döküm olarak kemer tokası kalıbı hazırlama ve döküm işlemlerinde sizlerin istekleri doğrultusunda en doğru ve en kaliteli tokaların elde edilmesi sağlanmaktadır.

Kemer Tokası Dökümünde Hangi Alaşımlar Kullanılır?

Kemer tokası üretiminde bir çok farklı metal yada farklı alaşım kullanılabilmektedir. Hazırlamış olduğumuz kemer tokası kalıpları pirinç, bakır, altın, gümüş ve daha bir çok farklı metal için kullanıma uygun şekilde hazırlanmaktadır. Kullanmış olduğumuz kalıp ve döküm ekipmanları sayesinde hızlı ve seri bir şekilde istenilen boyutlarda ve tasarımlarda kemer tokası üretimi gerçekleştirilebilmektedir.

Kemer tokası üretiminde kalıptan çıkartılan özel tasarım tokalar istenilen şekilde farklı renkler ve istenilirse taşlar ile kaplanabilmektedir. Yapılan özel işleme ve kaplamalar sayesinde çok daha şık ve gösterişli kemer tokaları elde edilebilmektedir.

Zamak dökümde alanında uzman ve deneyimli personellerimiz ve son teknoloji makinelerimiz sayesinde istenilen her ölçü ve desende istenilen şekilde kemer tokası üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Sizlerde kaliteli döküm kemer tokaları ile markanızı ön plana çıkaracak kemer tokalarına sahip olabilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA