Zamak Etiket

Etiket birçok alanda kullanılan işlevsel ürünlerden biridir. Birçok farklı içeriğe sahip olabilen bu etiketler, kullanım avantajlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Zamak adı verilen bir çeşit alaşımdan üretilen etiketler, işletmelerin isim ve logosunu taşıması açısından oldukça iyi bir seçenektir. Bunun yanı sıra iletişim ve adres bilgileri de bu etiketlere basılabilmektedir. Bunun yanı sıra uyarı ve bilgi amaçlı olarak zamak etiketlere başvurulabilmektedir. Bu etiketlerde tehlike uyarıları ve ürün bilgileri gibi içerikleri görebilirsiniz.

Zamak etiket, istenen büyüklükte, fontlarda ve renklerde tasarlanabilmektedir. Birçok işletme dayanıklı olması sebebiyle zamak etiket tercih etmektedir. Kâğıt ve plastik etiketlerin dayanıklılığının düşük olması zamak etiketi ön plana çıkarmıştır. Mobilya sektöründe yaygın olarak tercih edilen zamak etiketler, eşyaların kenarlarına yerleştirilmektedir. Bu etiketlerde genellikle ürün bilgileri yer alır.

Zamak etiketleri, farklı renklerde tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yazı fontları ve çizimlerle de son derece uyumlu olarak tasarlanabilen bu etiketler, okul üniformalarından, isimliklere kadar hemen hemen her yerde karşınıza çıkabilir. Montaj yapılabilen tarzdaki etiketler yaygın olarak kullanılsa da yapışkanlı seçeneklere de sahip olabilirsiniz.

Neden Zamak Etiket?

İşletmelerinizde zamak etiket tercih etmeniz için birçok farklı neden vardır. Bunun temel sebebi zamak etiketlerin, kullanıcılara birçok avantaj sağlamasıdır. Bu avantajlar arasında en fazla dikkat çekenlerinden biri dekoratif olmalıdır. Son derece şık bir görünüm sergileyen zamak etiketler, bulundukları ortamın ve eşyanın görünüme oldukça uygundur. Bunun yanı sıra oldukça dayanıklı ve mukavemetli bir üründür. Çarpmalara ve düşme gibi sorunlara karşı hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kâğıt, plastik ve kuşe etiket gibi ürünlere kıyasla zamak etiketler çok daha uzun ömürlüdür. Bunun yanı sıra ısı değişimlerinden hiçbir koşulda etkilenmezler. Zamak, çeşitli hava şartlarına karşı dayanıklı bir malzemedir. Bu etiketleri iç mekanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi dış ortamlarda da hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Tanıtım amacıyla üretilen etiketler, işlevsel olarak da oldukça tatmin edicidir.

Baskı tekniklerinde yaşanan gelişmeler sayesinde, kullanıcılar sınırsız alternatife ulaşabilir hale gelmiştir. Zamak etiketler kendi içinde birçok farklı alternatife sahip olabilmektedir. Montaj yapılabilir özellikte etiket imal edilebileceği gibi yapışkanlı etiket de zamak malzemelerle üretilebilmektedir. Dayanıklı bir malzeme olan zamak sayesinde, etiketler çok daha şık ve sağlam olabilmektedir.

Zamak etiketlerin bir diğer avantajı uzun yıllar boyunca kullanılmalarına karşın üretim maliyetlerinin düşük olmasıdır.

Zamak Etiket Nerelerde Kullanılmaktadır?

Zamak etiket birçok farklı sektörde işlevsel olarak kullanılmaya müsait olmasıyla yaygın olarak tercih edilir. Birçok farklı kullanım alanına sahip olan bu etiketler, hem üreticiler tarafından hem de şirket binalarında oldukça sevilen materyallerdir.

Zamak etiketler, mobilya ve beyaz eşya sektöründe geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunun yanı sıra tehlike oluşturabilecek alanların ve tehlikeli cisimlerin yakınlarında da uyarı amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda genel olarak tehlike arz eden yerlerin girişlerinde de bu etiketlere rastlayabilirsiniz.

Çalışan personeli uyarmak amacıyla, tedbir amacıyla, iş güvenliği amacıyla kullanılan zamak etiketler, ofis girişlerinde tanıtım amacıyla da yerleştirilebilmektedir. Mevzuat ve bilgilendirme amacıyla da sıklıkla kullanılan zamak etiketler, logonun taşınması amacıyla da tasarlanabilmektedir.

Zamak Etiket Fiyatları

Zamak etiketler istenen baskı, model ve sayıda üretilebilmektedir. Bu etiketlerin önemli bir özelliği de kısa sürede çok sayıda imal edilebilmesidir. Bu etiketler, yüksek dayanıklılığı sayesinde özellikle kurumsal firmalar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Zamak etiket fiyatları konusuna gelindiğinde ise net bir rakam vermek mümkün değildir. Zamak etiketlerin fiyatlarını belirleyen birçok farklı faktör vardır. Öncelikle baskı ve boyut meselesi fiyatlar konusunda doğrudan belirleyici olacaktır. Bunun yanı sıra kaç adet etiket yaptırılacağı da fiyatların yukarı ya da aşağı yönlü olmasına neden olmaktadır. Genel olarak sağladığı avantajlara karşın zamak etiketler oldukça uygun fiyatlıdır. Burada fiyatı belirleyen şey tamamen sizin ihtiyaçlarınız olacaktır. Fiyatların yanı sıra zamak etiket satın alacağınız zaman firmanın tecrübesine, çalışanların profesyonelliğine, üretim tesislerinin teknolojisine de dikkat etmeni unutmamalısınız. Bu faktörlere dikkat etmeniz çok daha kaliteli etiketlere sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Berk Zamak Döküm, zamak etiket konusunda tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır. Modern üretim tesisleri ve tecrübeli personeliyle Berk Zamak Döküm, sorunsuz bir şekilde tüm üretiminizi kısa sürede gerçekleştirecektir. Bizi arayarak zamak etiket konusunda tüm sorularınızı sorabilir, avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA