Alüminyum Enjeksiyon Döküm

Alüminyum döküm son zamanlarda oldukça popüler olan bir döküm yöntemidir. Aluminyum döküm, demir ve çelik gibi sıklıkla tercih edilir. Alüminyum döküm yöntemini avantajlarından biri, müşterinin isteğine bağlı olarak karışım yapılarak dökülebilmesidir.

Alüminyum dökümde en çok öne çıkan alaşım, alüminyum – silis alaşımıdır. Bu döküm yönteminin yükselen bir ivme kazanmasının en büyük nedenlerinden biri de aluminyum elementinin birçok avantaja sahip olmasıdır. Bu avantajlardan bazıları; korozyona karşı dirençli olması, hafif olması, kolayca şekil alabilmesi, tekrar tekrar kullanıma uygun olması, iletkenlik gücünün yüksek olması ve sağlam olmasıdır.

Alüminyum elementinin sahip olduğu bu avantajlar, alüminyum döküm yönteminin sık tercih edilmesine zemin hazırlamıştır.

Alüminyum, sağlam ve hafif bir yapıya sahip olduğu için dikkatleri üzerine çekse de dökümü zordur. Ama her ne kadar dökümü zor olsa da sahip olduğu avantajlardan dolayı popülerliğini hiç yitirmeyen bir yöntemdir. Aluminyum döküm yöntemi birçok sektörde sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Alüminyum dökümün en işlevli olduğu ve en sık görüldüğü sektör otomotiv sektörüdür. Bunlarla birlikte alüminyum döküm, alet edevatlardan çim biçme makinelerine kadar birçok alanda kullanıma uygundur. 

Sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edebileceğiniz alüminyum döküm malzeme, son derece özen gösterilerek işinin ehli kişiler tarafından ortaya çıkarılmıştır. Sitemiz en kaliteli ve uygun fiyatlı malzemeyi sunar. Sizler de hem kaliteden hem uygun fiyattan yararlanmak isterseniz tek yapmanız gereken sitemize girmek.

Sitemiz hem ödeme kolaylığı hem de hızlı teslimat özelliği ile müşteri memnuniyetini kazanıyor. Online alışverişlerinizde güvenilirliğe önem veriyorsanız sitemiz tam size göre. Alüminyum döküm malzemelerimiz her alanda kullanıma uygundur. En kısa sürede temin ederek sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Alüminyum Enjeksiyon Döküm Nedir?

Alüminyum döküm hem avantajlı hem de ekonomik bir döküm yöntemidir. Alüminyum döküm yöntemleri de kendi içerisinde ayrılır. Aluminyum döküm yöntemlerinden en sık tercih edilenleri; alüminyum kum kalıba döküm, alüminyum kokil kalıba döküm, alüminyum metal enjeksiyon kalıba döküm olarak karşımıza çıkar. Bu yöntemleri tercih ederken de bazı hususlara dikkat etmek önemlidir.

Mesela üretimi yapılacak olan alüminyum parçanın yapısı, niteliği, üretim miktarı, fizyolojik özellikleri gibi kriterlere dikkat ederek uygun yöntemi seçmek daha doğru olacaktır. Diyelim ki elinizde kaliteli bir alüminyum parça var, bu durumda uygulamanız gereken döküm yöntemi kesinlikle alüminyum kokil kalıba döküm yöntemidir. Bunun yanında fazla sayıda alüminyum parça bulunuyorsa en uygun yöntem, alüminyum enjeksiyon kalıba döküm yöntemi olacaktır. 

Üretimi yapılacak olan alüminyum parçanın sahip olduğu özellikler, hangi döküm yönteminin daha uygun olacağını belirler. Sitemize girerek bu konuyla alakalı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemiz sizleri en doğru alüminyum döküm yöntemi için yönlendirir. En kaliteli alüminyum döküm malzemeyi müşterilerimiz için sunuyoruz. Tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmek. 

Sıcak kamaralı enjeksiyon döküm tekniğinde zamak 420 derecede ergitilerek kapalı çevrimle kalıbın içerisine enjekte ediliyor. Buna karşılık soğuk kamaralı enjeksiyon döküm tekniğinde açık çevrim kullanılarak alüminyum 900 derecede ergitilerek kalıbın içerisine enjekte edilmektedir.

Alüminyum Döküm Yöntemi

Alüminyum kokil kalıba döküm yöntemi, belli bir seviyede donanım isteyen bir yöntemdir. Nu yöntemde en önemli olan nokta, kalıptır. Bunun sebebi ise aluminyum parçanın kalitesinde en ayırt edici faktörün kalıp olmasıdır. Bu yöntemde belli başlı bütün hususlar ele alındıktan sonra kalıp tasarımı yapılır.

Bu durumun sonucu olarak alüminyum kokil kalıba döküm yönteminde ortaya çıkan parçalar son derece kaliteli olur. Bu yöntem ne kadar kaliteli ürün çıkarırsa çıkarsın ekonomik olarak maliyetlidir. Bu sebepten ötürü yalnızca seri üretim alüminyum parçalarda bu yöntemi uygulamak doğru olacaktır. 

Alüminyum sektöründe en fazla tercih edilen yöntem, alüminyum kum kalıba döküm yöntemidir. Bu yöntemi uygularken alüminyum parçayı elde etmek için öncelikle ahşap bir model gerekir. Bu model yardımıyla tasarlanacak olan kum kalıplara alüminyum döküm yapılarak uygulama gerçekleşmiş olur.

Bu yöntem çoğunlukla diğer yöntemlerde elde edilemeyen parçaları üretmek için tercih edilir. Bunun yanı sıra üretimi yapılacak olan parçanın şekli karmaşık olduğunda da bu yöntem kullanılır. Bu yöntem ekonomik olarak da diğer yöntemlere göre daha uygundur. 

Sıklıkla kullanılan alüminyum döküm yöntemlerinden bir diğeri de alüminyum enjeksiyon kalıba döküm yöntemidir. Bu yöntem çok sayıda alüminyum parça üretimi yapılacağı zaman ön plana çıkar. Bu yöntemde dökümü yapılan alüminyum parça son derece kalitelidir.

Alüminyum dökümcü arıyorsanız Berk Zamak Döküm olarak biz her zaman yanınızdayız.  Sitemiz en uygun alüminyum döküm yöntemlerini en uygun maliyetlerle sunar. Sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz alüminyum döküm malzemelerimiz son derece kaliteli ve etkindir. Güvenilir ve kaliteli online alışveriş için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Alüminyum Enjeksiyon Döküm Firması

Her bir projenin üretim şekli birbirinden farklıdır ve Alüminyum döküm firmaları, en doğru üretim metodunu belirlemek için kalite/maliyet odaklı bir yaklaşım sergilemelidir. Alüminyum döküm firması arayanların dikkat etmesi gereken konulardan en önemlisi, firmanın referanslarını incelemek ve üretim süreci hakkında detaylı bilgi almaktır. 

Alüminyum döküm yöntemiyle üretilen parçalarda yüksek stabilite, hassas ölçülendirme, oksidasyona karşı dayanım gibi öne çıkan özellikler mevcuttur. Kalıp parça üretiminde bu tür faktörlere ek olarak hammaddenin uygun olması, kolay bulunabilir olması gibi nedenler de alüminyum parça üretiminin popüler hale gelmesinin nedenlerinden birisidir. Alüminyum döküm firmaları arasında 20 yılı aşan sektörel deneyimi, gelişmiş kalıp ve parça üretim prosesi, teknolojik CNC makineleri ve uzman mühendislik ekibiyle dikkat çeken Berk Zamak Döküm olarak firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Alüminyum döküm firması İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer tüm şehirlerimiz için hizmet veren Berk Zamak Döküm, hem yurtiçi hem de yurtdışı müşteri portföyüyle sektördeki yerini ispatlamıştır. Daima ürün odaklı çalışmalarıyla isminden bahsettiren firmamız, son teknoloji üretim hattı ve güncel döküm yöntemleriyle işinizi daha ileriye taşımak için sizleri bekliyor. Alüminyum kalıp imalatı ve parça üretimi konusunda fiyat teklifi almak için web sitemizdeki iletişim kanallarını kullanarak, ekiplerimizle görüşme sağlayabilirsiniz. 

Fason Alüminyum Enjeksiyon Döküm 

Berk Zamak Döküm olarak müşterilerimize, istekleri doğrultusunda özel üretim yapmaktayız. Firmamıza iletilen tüm tasarımları, en kısa sürede değerlendirerek tarafınıza fiyat teklifi ve üretim süreci ile alakalı olarak bilgi vermekteyiz. Fason alüminyum döküm siparişleriniz için hemen bizimle iletişime geçerek, alanında uzman mühendislerimiz, tasarımcılarımız ve kalıp uzmanlarımızla birlikte çalışabilirsiniz. 

Fason Alüminyum Enjeksiyon Döküm Nedir?

Üretim sektöründe “fason” terimi, daha çok üretilmek istenen ölçülere ve miktara göre üretim sağlamak isteyen bir firmanın, başka bir firmadan, kendisi adına bu üretimi gerçekleştirmesi anlamına gelir. Fason alüminyum enjeksiyon döküm ise belirli bir marka adına, belirli tasarımsal özelliklere sahip, standart veya spesifik ölçülere göre alüminyum hammadde kullanılarak, kalıp enjeksiyon makinesi kullanılarak gerçekleştirilen üretim olarak tanımlanabilir.  

Bu yöntemde sıvı haledeki alüminyum metali, yüksek basınç altında kalıba enjeksiyon ile iletilir. Kullanılan metal kalıplar, hızlıca doldurularak istenen ölçülere uygun seri bir üretim yapılmış olur. Alüminyum enjeksiyon döküm ile parça üretiminde, sıvı halde bulunan alüminyum katılaşana kadar sabit bir basınç altında tutulur. Bir süre sonra katılaşma tamamlanır ve kalıp açılır. Ardından itici çubuklar vasıtasıyla alüminyum parça kalıbın içerisinde çıkarılır. 

Bize Ulaşın
HEMEN ARA