Alüminyum Döküm

Alüminyum döküm son zamanlarda oldukça popüler olan bir döküm yöntemidir. Alüminyum döküm, demir ve çelik gibi sıklıkla tercih edilir. Alüminyum döküm yöntemini avantajlarından biri, müşterinin isteğine bağlı olarak karışım yapılarak dökülebilmesidir. Alüminyum dökümde en çok öne çıkan alaşım, alüminyum – silis alaşımıdır. Bu döküm yönteminin yükselen bir ivme kazanmasının en büyük nedenlerinden biri de alüminyum elementinin birçok avantaja sahip olmasıdır. Bu avantajlardan bazıları; korozyona karşı dirençli olması, hafif olması, kolayca şekil alabilmesi, tekrar tekrar kullanıma uygun olması, iletkenlik gücünün yüksek olması ve sağlam olmasıdır. Alüminyum elementinin sahip olduğu bu avantajlar, alüminyum döküm yönteminin sık tercih edilmesine zemin hazırlamıştır.

Alüminyum, sağlam ve hafif bir yapıya sahip olduğu için dikkatleri üzerine çekse de dökümü zordur. Ama her ne kadar dökümü zor olsa da sahip olduğu avantajlardan dolayı popülerliğini hiç yitirmeyen bir yöntemdir. Alüminyum döküm yöntemi birçok sektörde sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Alüminyum dökümün en işlevli olduğu ve en sık görüldüğü sektör otomotiv sektörüdür. Bunlarla birlikte alüminyum döküm, alet edevatlardan çim biçme makinelerine kadar birçok alanda kullanıma uygundur. 

Sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edebileceğiniz alüminyum döküm malzeme, son derece özen gösterilerek işinin ehli kişiler tarafından ortaya çıkarılmıştır. Sitemiz en kaliteli ve uygun fiyatlı malzemeyi sunar. Sizler de hem kaliteden hem uygun fiyattan yararlanmak isterseniz tek yapmanız gereken sitemize girmek. Sitemiz hem ödeme kolaylığı hem de hızlı teslimat özelliği ile müşteri memnuniyetini kazanıyor. Online alışverişlerinizde güvenilirliğe önem veriyorsanız sitemiz tam size göre. Alüminyum döküm malzemelerimiz her alanda kullanıma uygundur. En kısa sürede temin ederek sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Alüminyum Döküm Nedir?

Alüminyum döküm hem avantajlı hem de ekonomik bir döküm yöntemidir. Alüminyum döküm yöntemleri de kendi içerisinde ayrılır. Alüminyum döküm yöntemlerinden en sık tercih edilenleri; alüminyum kum kalıba döküm, alüminyum kokil kalıba döküm, alüminyum metal enjeksiyon kalıba döküm olarak karşımıza çıkar. Bu yöntemleri tercih ederken de bazı hususlara dikkat etmek önemlidir. Mesela üretimi yapılacak olan alüminyum parçanın yapısı, niteliği, üretim miktarı, fizyolojik özellikleri gibi kriterlere dikkat ederek uygun yöntemi seçmek daha doğru olacaktır. Diyelim ki elinizde kaliteli bir alüminyum parça var, bu durumda uygulamanız gereken döküm yöntemi kesinlikle alüminyum kokil kalıba döküm yöntemidir. Bunun yanında fazla sayıda alüminyum parça bulunuyorsa en uygun yöntem, alüminyum enjeksiyon kalıba döküm yöntemi olacaktır. 

Üretimi yapılacak olan alüminyum parçanın sahip olduğu özellikler, hangi döküm yönteminin daha uygun olacağını belirler. Sitemize girerek bu konuyla alakalı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemiz sizleri en doğru alüminyum döküm yöntemi için yönlendirir. En kaliteli alüminyum döküm malzemeyi müşterilerimiz için sunuyoruz. Tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmek. 

Alüminyum Döküm Yöntemi

Alüminyum kokil kalıba döküm yöntemi, belli bir seviyede donanım isteyen bir yöntemdir. Nu yöntemde en önemli olan nokta, kalıptır. Bunun sebebi ise alüminyum parçanın kalitesinde en ayırt edici faktörün kalıp olmasıdır. Bu yöntemde belli başlı bütün hususlar ele alındıktan sonra kalıp tasarımı yapılır. Bu durumum sonucu olarak alüminyum kokil kalıba döküm yönteminde ortaya çıkan parçalar son derece kaliteli olur. Bu yöntem ne kadar kaliteli ürün çıkarırsa çıkarsın ekonomik olarak maliyetlidir. Bu sebepten ötürü yalnızca seri üretim alüminyum parçalarda bu yöntemi uygulamak doğru olacaktır. 

Alüminyum sektöründe en fazla tercih edilen yöntem, alüminyum kum kalıba döküm yöntemidir. Bu yöntemi uygularken alüminyum parçayı elde etmek için öncelikle ahşap bir model gerekir. Bu model yardımıyla tasarlanacak olan kum kalıplara alüminyum döküm yapılarak uygulama gerçekleşmiş olur. Bu yöntem çoğunlukla diğer yöntemlerde elde edilemeyen parçaları üretmek için tercih edilir. Bunun yanı sıra üretimi yapılacak olan parçanın şekli karmaşık olduğunda da bu yöntem kullanılır. Bu yöntem ekonomik olarak da diğer yöntemlere göre daha uygundur. 

Sıklıkla kullanılan alüminyum döküm yöntemlerinden bir diğeri de alüminyum enjeksiyon kalıba döküm yöntemidir. Bu yöntem çok sayıda alüminyum parça üretimi yapılacağı zaman ön plana çıkar. Bu yöntemde dökümü yapılan alüminyum parça son derece kalitelidir. Sitemiz en uygun alüminyum döküm yöntemlerini en uygun maliyetlerle sunar. Sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz alüminyum döküm malzemelerimiz son derece kaliteli ve etkindir. Güvenilir ve kaliteli online alışveriş için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

HEMEN ARA