Pvc Sektöründe Zamak

PVC kapı ve pencerelerin üretiminde kullanılabilecek en güvenilir ürünler zamak dökümleridir. PVC sektöründe zamak, sunduğu nitelikli kullanım performansı ile müşterilerin beklentileri karşılar. Zamak döküm kalıbı kullanılarak hazırlanan PVC ürünleri, çok daha kaliteli sonuçlar vererek uzun vadede sorunsuz kullanım deneyimi sunar. Bu nedenle PVC sektöründe aktif şekilde üretim yapmak isteyen işletmelerin ilk tercihi her zaman zamak kalıbı olmalıdır. Zamak kalıbı sayesinde, son derece nitelikli döküm sonuçları elde etmek mümkün hale gelir.

PVC kapı ve pencereler, günlük hayatın içerisinde birbirinden farklı türdeki sektörlerde yaygın olarak kullanılan ürünler haline gelmiştir. Birçok alanda aktif rol oynayan PVC ürünlerini, farklı malzemeler kullanılarak imal etmek mümkündür. Kullanım alanlarına göre farklı şekilde kullanılan malzemelerden yola çıkılarak, kaliteli ve güvenilir seçenekleri değerlendirmek PVC ürünlerin çok daha uzun ömürlü bir kullanım sunmasına olanak tanır. Bu yüzden PVC ürünlerin satışı konusunda, günümüzde çok ciddi bir rekabet olduğunu söylemek mümkündür. PVC ürün satıcısı olan firmalar, uzun vadede başarılı olabilmek için ürünlerini her zaman daha kaliteli ve sağlam bir noktaya taşımalıdır. Özellikle PVC sektöründe kilit mekanizmasının dayanıklı bir yapıya sahip olması, herhangi bir zorlama karşısında önemli derecede koruma sağlayarak kullanım ömrünü uzatacaktır.

PVC Sektöründe Zamak Dökümün Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Zamak, kendi başına metal olarak kabul edilebilen bir malzeme değildir. Çinko bazlı olan metallerin, magnezyum, alüminyum ve bakır ile bileşiminde oluşan bir malzeme olarak üretimi yapıldığı söylenebilir. Buna bağlı olarak aslında zamak, parçaları oluşturmak için kullanılan çok yönlü bir malzemedir. Yüksek gerilme direnci, sert yapısı, plastik olarak şekilde değiştirilebilir olması kaliteyi doğrudan etkileyen unsurlardır. Ayrıca zamak döküm; boyanabilir, işlenebilir ve kromlanabilir bir malzemedir. Zamak dökümün kullanıcıya sunduğu diğer avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Zamak, çok kolay işlenebilir olan bir malzemedir,
 • Uzun süre boyunca dayanıklılık gösterir,
 • Diğer materyaller ile kıyaslandığında daha sert ve sağlam bir yapısı vardır,
 • Enerjide asgari seviyede bir tüketim sağlar,
 • Aşınmaya ve korozyona arşı direnç gösterir,
 • Sahip olduğu avantajlı özelliklerine göre son derece düşük maliyetli bir malzemedir,
 • Kullanım sırasında renk değişimi yapmaz,
 • İnce kaplanabilme özelliği bulunur.

Tüm bu özelliklerinden kaynaklı birçok sektörde yaygın olarak kullanılan zamak döküm, PVC sektörü açısından çok ideal bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Alüminyum yerine zamak kullanmak için nedenler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Yüksek boyutsal kararlılığa sahip olması,
 • Daha hızlı enjeksiyon döngülerinin bulunması,
 • Daha düşük takım maliyeti,
 • %100 geri dönüştürülebilir bir malzeme olması,
 • Çevre dostu olan zamak ile kirlilik ve sera gazlarının en aza indirilmesi,
 • Alüminyum kalıplara göre çalışma ömrünün çok daha uzun olması,
 • Yüzey işlemlerinde kolaylık sunması,
 • Enjeksiyon işleminde iplik üretimi yapılabilmesi,
 • Toksik bir malzeme olmaması.

PVC Sektöründe Zamak Dökümün Önemi

PVC ürünler, günümüzde artık birçok alanda sık bir şekilde kullanılır. Bununla beraber kullanıcıların PVC sektöründe ürün seçimi yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. PVC kapı ve camların kilit mekanizma özelliği, bu noktada kalite açısından çok önemli rol oynar. Bu mekanizmaların hem düşük maliyetli hem de sağlam olması, kullanıcılar açısından önem arz eder. Bu yüzden PVC üretimi yapan firmaların, tüm bu noktaları göz önünde bulundurarak üretim yapması gerekir.

PVC mekanizma ürünleri arasında her zaman en ideal ve verimli kullanım sunan seçenek zamak döküm olarak ifade edilir. Bu malzemenin korozyona karşı direnci, sağlam bir yapısının olması, renk değişikliğine uğramaması ve düşük maliyetlerinden kaynaklı zamak döküm, bu gibi ürünlerin üretiminde kullanılacak en doğru seçenektir. PVC mekanizmaların üretilmesi için ilk olarak zamak kalıp imalatının gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu kalıp imalatı, döküm aşamasına gelindiğinde herhangi bir sorun ya da hatayla karşılaşmamak açısından önemlidir. Bu nedenle PVC mekanizma zamak kalıbı üretimi sırasında, ilk aşama olan tasarım çok dikkat gerektirir. Bu noktada her adımın özenli ve titiz bir şekilde atılması, kusursuz bir PVC ürün elde etmeyi sağlar. Kalıp üretiminin başarıyla gerçekleşmesinden sonra ise döküm aşamasına geçilebilir.

PVC mekanizma için zamak kalıbının üretilmesinden sonra döküm işlemi başlar. Döküm aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise doğru firma seçimidir. Profesyonel, güvenilir ve tecrübeli bir ekiple çalışmak, diğer yandan bu konuda yeterli teknolojiye sahip olan bu firma ile PVC sektöründe zamak döküm işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlar.

PVC sektöründe, üretim aşamasından en çok dikkat edilmesi gereken unsur her zaman kalitedir. Kaliteli bir malzeme ile imal edilen PVC ürünlerin, uzun vadede firma için getirisi de çok daha fazla olacaktır. Ayrıca tüm maliyetleri hesaplamak bu noktada doğru bir adımdır. Sağlamlık ve kaliteden ödün vermeden, uygun maliyetli ürünlerin tercih edilmesi işletmelerin avantaj sağlaması açısından gereklidir. Bu beklentilerin tamamını karşılayabilen zamak kalıp ve döküm, sektör içerisinde rakiplerinizden hep bir adım önde olmanızı sağlar. Ancak zamak kalıp ve dökümün nasıl yapılacağı dikkat edilmesi gereken diğer bir detaydır.

PVC sektöründe zamak kalıbı ve dökümü için uygun olan bir firmayı tercih etmelisiniz. Firma seçimi sırasında referans ve tecrübe çok önemlidir. Bununla beraber zamak kalıp ve döküm dışında firmanın hangi konularda hizmet verdiğini kontrol etmekte fayda vardır. Kalıp tasarımını ve dökümünü yapan ekibin çalışma stili ve uzmanlık derecesi kaliteli üretimin ilk adımıdır. Bu kriterler göz önüne bulundurulduğunda, firma seçimi yapmak daha kolay olacaktır. Çok daha modern ve teknolojik cihazlara sahip olan firmalar, PVC sektöründe zamak dökümü üretiminde ihtiyaçlarınıza daha kolay bir şekilde yanıt verecektir.

PVC Sektöründe Kalite: Berk Zamak ve Döküm

PVC sektöründe ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek bir firma aradığınızda, güven ve kalitenin bu sektördeki tek adresi olan Berk Zamak karşınıza çıkar. PVC konusunda ihtiyaçlarınızı analiz eden firmamız; profesyonel ekibi, üst düzey kalite standartlarında teknoloji ile üretim sahası, avantajlı teklifleri ve tecrübesi ile sorunlarınıza akılcı çözümler sunar.

Berk Zamak söz konusu kalıp ve döküm olduğunda PVC ürünlerde talep ettiğiniz parçayı doğru bir şekilde inceler. Firmamızın mühendislik departmanı parçanın yapılmak için uygun olup olmadığı konusunda bir onay verdiğinde üretim süreci başlar. Bu süreç içerisinde zamak kalıp ilk olarak sizin onayınızdan geçirilir. Verdiğiniz onay sonrasında bir prototip çıkarılarak, bu prototipi de onaylamanız durumunda seri üretim sürecine geçilebilir.

Firmamız tarafından çok kontrollü şekilde yürütülen bu sürecin temel amacı, nitelikli ürünler üreterek beklentileri karşılayan doğru kalıpların ortaya çıkmasıdır. Kalıplar ortaya çıkmaya başladıktan sonra, döküm işlemine başlanabilir. Dolayısıyla talep ettiğiniz PVC ürünler, Berk Zamak sayesinde en kaliteli haliyle ortaya çıkar.

Berk Zamak Kalıp ve Döküm, uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ile basınçlı döküm teknolojisini kullanarak, birçok sektörde müşterilere özel çözüm önerileri sunan profesyonel bir firmadır. Uzun yıllardan süregelen bu tecrübe, son teknoloji kullanılarak tasarım yapılan üretim parkurunda ve imalat endüstrisinden yola çıkılarak beklentileri karşılayabilecek çeşitli ürünlerin dökümü gerçekleştirilir. Firmamız aracılığı ile özellikle PVC sektöründe rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlayacak uzun ömürlü, güvenilir ve sağlam ürünlere sahip olmak için web sitemizde yer alan iletişim numaralarını kullanarak hemen bize ulaşabilirsiniz. Üretim kalitesinin yüksek standartlara sahip olduğu Berk Zamak alanında en iyisi olmaya ve fark yaratmaya devam ediyor.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA