Zamak Ürünlerin Boyama ve Kaplama İşlemleri

 • Anasayfa
 • Blog
 • Zamak Ürünlerin Boyama ve Kaplama İşlemleri

Zamak ürünleri boyama ve kaplama işlemleri yüksek hassasiyet gerektirmektedir. Berk Zamak bu noktada sektörün enleri arasında yüksek mühendislik birikimi ve ileri teknolojileriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin her köşesine, Almanya, İngiltere, İtalya, ABD ve Rusya’ya ürün tedariki yaparak uluslararası çalışmaktadır.

Perde aparatlarından otomobil parçalarına ve alarmlı kapı kilitlerine kadar tüm ürünler kullanıma oldukça uygun teknolojilere sahiptir. Berk Zamak çalışma tekniği ve sahip olduğu güncel teknoloji ürünleriyle üretime devam etmektedir.

Berk Zamak Ürünlerin Boyama ve Kaplama Tekniği

Döküm ve kalıp işletmesi olarak kurulan Berk Zamak, 1992 yılından bu güne üretim ve tedarik hizmeti vermeye devam etmektedir. CNC makinelerinde kalıplı üretimlerini de sürdürerek ürün yelpazesini genişletmektedir. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan otomobil sektörüne parça temininde Berk Zamak ilk tercih olarak farkını kanıtlamaktadır.

Yüzey işlemleri sayesinde şıklık ve zarafet kazanan stor perde aparatları konusunda da evrensel tedarikçi olarak adından söz ettirmektedir. Zamak sisteminde üretilen ekipmanın darbelere karşı aşınmaları engellenmiş olur. Tüm iklim koşullarına karşı güvenli, kirden küften etkilenmeyen Berk Zamak ürünlerini tedarik edebilmek için internet erişimi sağlamak yetmektedir.

7/24 iletişim kurulabilecek Berk Zamak ürünleri ve ileri teknolojileri hakkında bilgi alınabilmektedir. Gerek yüksek eğitimli ve yılların uzmanlığıyla çalışan ekibi gerekse ileri teknoloji varlıklarıyla yüksek kalite üretim yapmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilen ürünleri sayesinde müşteri memnuniyeti kazanmaktadır.

Berk Zamak, uzun yıllardan bu yana sektörde üretim faaliyetleri gösteren bir işletmedir. Zamak, üretim ve kullanımı kolay şekillendirmeye uygun bir kaplama yöntemidir. Çinko ve Alüminyum maddelerine ihtiyaç halinde belirli oranda Magnezyum ve Bakır eklenerek elde edilen Çinko alaşım ailesine verilen isimdir.

Zamak alaşımının verimli olabilmesi için tasarım ve alaşım oranlarına maksimum özen gösterilmesi gerekmektedir. Üretimi yapılan döküm parçalar güvenli, dirençli ve geniş kullanım alanına sahiptir. Berk Zamak üretim sisteminde kullanım alanları hayati önem taşımaktadır.

Stor perde mekanizmaları, zinciri gibi sıklıkla değişim gerektiren teknoloji ürünleri güvenle üretilerek sunulmaktadır. Ayrıca özel tasarım ürünü güvenilir alarmlı kapı kilidi üretimleri evrensel alanda tercih edilmektedir. Zamak üretim tekniği, yüksek dayanımlı üretim amacı güderek devam ettiğinden kırılma, eğilme ve esneme gibi deformasyonlara izin vermemektedir.

Korozyona karşı dirençli olması beklenen menteşeler, hammaddeleri güçlü orta kayıtlar DIN 1743 kimyasal yapısıyla üretilmektedir. Zamak tekniği, yüksek mühendislik ve profesyonellik gerektirmektedir. Aksi halde beklenen sonuç alınamayacaktır. Berk Zamak sahip olduğu ileri teknoloji makineleri, CNC tezgâhlarında geliştirdiği tasarım ürünlerini üretim parkurunda geliştirerek sunmaktadır.

Berk Zamak Makineleri

Berk Zamak, sahip olduğu makinelerinde kalite ve güvenliği ön planda tutmaktadır. Çalışmalarını iş ve işçi güvenliği odağında sürdürerek olası risklere fırsat vermemektedir. Otomobil sektörüne yaptığı özel tasarım parçalarla sektörün vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Yaşam alanlarında güvenlik sağlayabilmenin her geçen gün önem kazandığı bir ortamda alarmlı kapı kilitlerini kullanıma sunmaktadır.

Berk Zamak, metal parça tedariki konusunda da ilk akla gelen üreticidir. Ulusal ve uluslararası alanda tercih edilen ürün kalitesiyle sektördeki yerini korumaktadır. Berk Zamak makineleri, güncel yazılımları ve üretim hızıyla dikkat çekmektedir. CNC tezgahlarında kalıplı üretimde çığır açmaktadır. Stor perde mekanizmaları ve şık tasarımlı zincirleri evrensel tercih ürünleridir.

Darbelere ve iklim koşullarına karşı yüksek dayanımlı ürünleri tüm dünyada kullanılmaktadır. Yük taşıma kabiliyeti yüksek otomobil sektörüne kazandırdığı parçalar düşük maliyetle yüksek işlev görmektedir. Tasarım hassasiyetinden sonra uzman onayı alarak üretimi yapılan tüm berk ürünleri herkes tarafından beğeni kazanmaktadır.

Berk Zamak Çalışma Sistemi

Berk Zamak çalışma siteminde müşteri memnuniyeti ve üretim kalitesi ön planda yer almaktadır. Saf Çinko madenine %4 oranında Alüminyum katılarak elde edilen ürüne ZAMAK denmektedir. Endüstri alanlarında geniş yer bulan Zamak ürünleri gereksinim duyulan noktalarda Magnezyum ve Bakır madenleriyle de alaşıma tabi tutulabilmektedir.

Yüksek fiziksel ve mekanik özellikleri darbelere karşı dayanıklılığını artırmaktadır. Berk Zamak çalışma sitemi kalıp tasarımıyla başlamaktadır. Teknik ekip tarafından hazırlanan kalıp projesi boyutları, enjeksiyon makinesine uyumlu olarak tasarlanmaktadır. Üretim sürecinde, soğutma-çarpılma fazları gibi tüm detaylar hesaplanmaktadır. Ardından kalıp tasarımları üretime uygun olarak, sorumlusuna devredilmektedir.

Yüksek performanslı CNC tezgâhlarında kalıplar imal edilerek üretime uygun hale getirilmektedir. Alıştırma ve ısıl işlem aşamalarından geçen kalıplar nihai olarak onay alarak üretilmektedir. Kalıpların bakım onarımları da firma uzmanları tarafından yürütülmektedir.

Üretim Aşaması

Berk Zamak evrensel alanda üretimlerini ulaştıran bir üretici olarak, 30 yılı aşkın tecrübe güvencesiyle çalışmaktadır. Basınçlı döküm teknolojisi olarak bilinen sistemde üretim faaliyetlerini sürdüren Berk Zamak, imalat parkurunda gururla ilerlemektedir. Üretici olarak devam ettiği ticari faaliyetlerini ulusal ve uluslararası alanda kullanıma sunmaktadır.

Günün her saati internet erişimi sağlanarak teknik bilgi alınabileceği gibi siparişler de oluşturulabilmektedir. En yüksek kalitede üretimi yapılacak ürünleriniz en kısa sürede yani tam zamanında tarafınıza teslim edilmektedir. Berk Zamak uzmanları, kalıp tasarımından üretimine, döküm işlemlerinden yüzeysel işlemlere kadar titizlikle çalışmaktadır.

Yüzey işlemleri;

 • Parçanın son kaplama işleminden önce yapılmalıdır.
 • Kimyasal deformasyonlar, mekanik düzlem işlemleri kontrol edilmelidir.
 • Aşındırıcı çapaklar v.s temizlendikten sonra boyama işlemi yapılarak yüzey işlemleri sonlanmaktadır. Yüzey işlemleri arasında,
 • Parlatma,
 • Aşındırıcı kumlama,
 • Mekanik ve kimyasal (CMP) düzlemselleştirme tekniği,
 • Bileme ve cilalama işlemleri bulunmaktadır.

Üretimde Onay Aşaması

Berk Zamak üretim sürecinde müşteri onay aşaması çok önemsenmektedir. Olası hataları önleyebilmenin en kolay yolu üretim kalitesini artırmaktır. Bu noktada Berk Zamak uzmanlığı devreye girmektedir. Üretim onay sürecine;

Müşteri ihtiyacını bildirdikten sonra uzman ekip tarafından bu işlemin üretime uygun olup olmadığı incelenmektedir. Yüksek mühendislik detaylarına uygun görülen ürün için üretim teknolojisi, fiyatlandırma ve teslim süreci sunulmaktadır. Müşteri tarafından kabul edilen projeler üretim sürecine dahil edilmektedir.

 • Tüm teknik ve maddi koşullar değerlendirildikten sonra ise üretim süreci başlamaktadır.
 • Kalıp imalatları, müşteri istek ve ihtiyacına göre yapılmaktadır.
 • Seri üretime geçildikten sonra ise hızla üretilen kalıplar tam zamanında teslim edilmektedir.

Teslimat ve Sunum

Berk Zamak, Global bir üretici olarak uzun yıllardan bu güne sektördeki yerini korumaktadır. Gerek sahip olduğu teknoloji donanımları gerekse yüksek profesyonelliğe sahip ekibi tarafından güvenle üretim bandını çalıştırmaktadır. Ürün tasarımı, uzman ekip incelemesi ve müşteri onayı aşamalarından geçerek yapılan üretimler kullanıcıya tam zamanında ulaştırılmaktadır.

Berk Zamak, uygun fiyat yüksek kalite güvencesiyle çalışmalarını sürdürerek müşteri memnuniyeti kazanmaktadır. Her aşaması özenle takip edilerek üretilen yüksek kalite ürünler dünyanın her yerinde güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca satış sonrası periyodik bakım ve onarım hizmetlerine de devam etmektedir.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA