Tekstil Aksesuar Zamak Kalıbı İmalatı ve Dökümü

  • Anasayfa
  • Blog
  • Tekstil Aksesuar Zamak Kalıbı İmalatı ve Dökümü

Tekstil ürünleri, insan hayatının önemli bir parçasıdır. Bu tekstil ürünlerinin neredeyse tamamında belli başlı aksesuarlar kullanılır. Bu aksesuarlar arasında düğmeler, perçinler, kemer tokaları, rivetler, fermuarlar, elcikler, köprülükler ve bağ uçları gibi ürünler yer alır. Birçok kullanıcı tekstil ürünü seçerken bu aksesuarlara da dikkat etmektedir. Tekstilde kullanılan aksesuarların kaliteli olması, firmaların prestiji açısından oldukça önemlidir. Kolay yıpranmayan, parçalanmayan, renk değiştirmeyen ve uzun ömürlü aksesuarlar müşterileri sadakati ve bilinirlik açısından önemlidir. Bu nedenle aksesuarları doğru materyallerle, kaliteli biçimde üretmek gerekir.

Tekstil aksesuarları üretimi açısından en uygun materyal zamak kalıbı ve dökümüdür. Oldukça kaliteli bir materyal olan zamak sayesinde, tekstil aksesuarlarınızda çok daha başarılı bir şekilde üretilecektir.

Tekstil Aksesuarlarında Zamak Kalıbı ve Dökümünün Avantajları

Tekstil aksesuarlarında zamak kullanımının birçok avantajı vardır. Bu avantajların başında uzun kullanım ömrü gelmektedir. Bunun yanı sıra sağlam ve yumuşak bir dokusu olması nedeniyle zamak tekstil sektörüne en uygun malzemelerden biridir. Çoğu metale göre daha sağlam olan bu ürün kolay biçimde işlenebilmektedir. Hassaslık toleransı bulunan zamak düşük enerji ile üretilebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra maliyetler açısından da zamak tekstil sektörü için ideal materyallerden biri halini alır.

Zamak döküm kalıbı sayesinde, dilediğiniz tekstil ürünü seri üretime sokarak, kısa sürede binlerce ürün elde edebilirsiniz. Kullanıcılar tekstil ürünleri satın alırken aksesuarlara da çok önem göstermektedir. Düğmeleri kopan bir gömlek, tokası renk değiştiren bir toka ya da kısa sürede kopan bir elcik kullanıcıları mutsuz edeceği için firmanın prestijine ve satışlarına da yansıyacak bir durum ortaya çıkmaktadır. Kumaşı ne kadar kaliteli olursa olsun, düğmesi renk değiştiren ve parçalanan bir tekstil ürünü kullanıcılar üzerinde negatif algı yaratacaktır. Bu sebeple tekstil ürünlerinde zamak kalıbı ve dökümü kullanmak önemlidir.

Tekstil Aksesuarlarında Neden Zamak Tercih Edilmelidir?

Fermuarlar, elcik, kürsör gibi malzemelerin korozyona dayanıklı olması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra bir kemer tokası ya da düğme gibi parçaların renk değiştirmeyen yapıda olması gerekir. Tüm bunların yanı sıra tekstil aksesuarları, esas işlevlerini de daima yerine getirebilir olmalıdır. Bu aksesuarlar zaman zaman yoğun kuvvetlere maruz kalabilmektedir. Bu sebeple mukavemet gücü yüksek materyallerden tasarlanmaları gerekir. Fermuar dişlilerinin sıkışması, elciklerin kopması, düğmelerin parçalanması ve benzeri durumlar kullanıcılar açısından kötü bir algı yaratır.

Dayanıksız bazı metallerin kullanılması bu tip durumları sık sık ortaya çıkarabilmektedir. Bu sebeple tekstil aksesuarlarında zamak ön olana çıkmaktadır. Zamak döküm sayesinde tüm bu sorunlara estetik çözümler bulmak mümkündür. Dayanıklı ve sağlam yapısının yanı sıra zamak aynı zamanda esnekliğiyle dilediğiniz gibi şekil verebilmenizi sağlar.

Berk Zamak Kalıp ve Döküm ile Kaliteli Tekstil Aksesuarları

Tekstil aksesuarları konusunda kaliteli ürünlerin imal edilebilmesi, üretim materyaliyle doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple zamak size en iyi sonuçları verecektir. Bununla birlikte kalıp imalatı ve döküm yapacağınız işletme de önemli bir yer tutar. Doğru bir firma ve tesis seçimi, tekstil aksesuarlarınızın çok daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Berk Zamak Kalıp ve Döküm sayesinde dilediğiniz tüm biçimlerde, en kaliteli tekstil aksesuarlarına ulaşmanız mümkündür. Dilediğiniz tekstil aksesuarlarının tasarımıyla başvurduğunuzda, firmanın mühendisleri öncelikle kalıp için tasarımın uygunluğu kontrol eder. Bunun ardından müşteriye onay verilir ve kalıbın tasarımı ortaya çıkarılır. En uygun olan kalıbın prototipi üretildikten sonra sizden yeniden onay istenir. Onay vermeniz durumunda kalıp imalatıyla süreç başlar.

Kalıpların ortaya çıkmasının ardından parçanın döküm aşamasına geçilir. Sonuç olarak ihtiyacınız olan tekstil aksesuarları dilediğiniz rakamlarda ortaya çıkarılır. Siz de Berk Zamak Kalıp ve Döküm ile en kaliteli tekstil aksesuarlarına sahip olabilir ve müşterilerinizi çok daha fazla mutlu edebilirsiniz. Bunun için bizi arayarak, detaylı bilgi sahibi olabilir ve avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA