Alüminyum Minifix

Alüminyum minifix, mobilyaları birbirine bağlamak için kullanılan en pratik ve en dayanıklı yöntemlerden bir tanesidir. Minifix bağlantısı mobilyalarda en çok tercih edilen bağlantı sistemleri arasındadır. Minifix bağlantı sisteminde montaj üç numaralı parçadan başlamaktadır. Minifix birleşimi sayesinde mobilyalarınızda salınım en aza indirilerek dayanıklılık artmaktadır. Ayrıca vida bağlantısına benzer şekilde dışarıdan gözle görülür şekilde hiçbir bağlantı elemanı olmayacaktır. Bu sayede dümdüz bir dolap yanı ya da bir TV ünitesi rafı ile çok daha şık mobilyalara sahip olacaksınız.

Alüminyum Minifix Kalıbı

Minifix, mobilyaları birbirine sabitlemek için kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Gündelik yaşamda sıklıkla kullanılan Minifix ürünlerin pek çok olumlu özelliği tercih edilmesine katkı sağlamıştır. Minifix üretmeye karar verdikten sonra ilk başta kalıp üretimini düşünmeniz gerekmektedir. Kalıp üretimi için firmamızdan rahatlıkla bilgi alabilirsiniz.

Uzman ekibimizle birlikte minifix kalıp üretimini sizler için profesyonel bir biçimde gerçekleştirmekteyiz. Üç boyutlu parça tasarımını uygun programlar yardımı ile yaptıktan sonra sizlerin de onayını alarak minifix kalıbı imalatına başlamaktayız. Minifix kalıp üretimi yapmak istediğiniz minifixlerin uygun şekli alması için üretilmektedir. Alüminyum gibi dayanıklı bir malzemeden üretilen kalıplar ihtiyaçlarınızı sorunsuz karşılamaktadır. 

Alimünyum minifix kalıplarının üretimi esnasında iş çelikleri kullanılmaktadır. CNC makineler bu işlem için fazlaca uygundur. Minifix kalıbı üretimi enjeksiyon işleminin ilk adımıdır. CNC makineleri, tasarlanan çizimlere göre kesim yaparak minifix kalıbı şekline dönüştürmektedir. CNC makineden çıkan çelik erozyon makinesine taşınarak bakır formun elektriği iletmesi sayesinde oyulmaktadır.  Bu oyma işleminin daha hızlı bir şekilde ilerlemesi için öncesinde CNC makineleri kullanmayı tercih etmekteyiz. Üretilecek ürünlerin öncesinde mutlaka kalıp üretimi gerçekleştirilmelidir. Minifix için de alüminyum kalıplar üretilmektedir. Kalıp üretimi bittikten sonra enjeksiyon işlemine başlanmaktadır. Firmamız kaliteli kalıp hizmeti ile istediğiniz ürünleri sizlere ulaştırmayı amaçlamaktadır. 

Bize Ulaşın
HEMEN ARA