İstanbul Krom Kaplama, Döküm Sonrası Krom Kaplama

  • Anasayfa
  • Blog
  • İstanbul Krom Kaplama, Döküm Sonrası Krom Kaplama

Krom kaplama, sağladığı avantajlar nedeniyle üretilen parçaların yüzeylerinde kullanılmaktadır. Krom iki farklı yönüyle kullanılabilmektedir. Bunlardan birincisi dekoratif açıdan kullanım iken, ikincisi ise işlevsel olarak tercih edilmesidir.

Krom 3 ve krom 6 kaplama işlemleri açısından dünyada sayılı nokta vardır. Döküm sonrasında yapılan kaplama konusunda en önemli lokasyonlardan biri de İstanbul’dur. Berk Zamak Döküm, üretmek istediğiniz kalıpların hazırlanması, dökümün yapılması ve krom kaplanması konusunda tüm ihtiyaçlarınızı modern tesislerinde gerçekleştirmektedir. Bu sayede korozyona dayanıklı, sert ve şık görünümlü parçaları kolayca elde edebilirsiniz.

Döküm Sonrası Krom Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Bir parça üretmek istediğinizde öncelikle kalıplarının hazırlanması gerekir. Kalıpların imalatının ardından döküm aşamasına geçerek, istediğiniz parçaları seri bir şekilde üretebilirsiniz. Bu aşamaların ardından genel olarak son işlem olarak ise krom kaplama işlemi uygulanmaktadır.

Krom esasen gri renkte sert bir metaldir. Bununla birlikte özellikle dekoratif amaçlı olarak kullanılan krom çok iyi derecelerde parlatıldığında maviye dönen bir renk tonuna kavuşmaktadır. Krom 6 kaplama, birçok parçada yaygın olarak tercih edilmektedir. Krom kaplama sayesinde, parçalara oksit direnci kazandırılmaktadır. Bunun yanı sıra krom kaplama ile parçalara ciddi oranda sertlik kazandırılmaktadır.

Krom Kaplama Hangi Alanlarda Kullanılır?

Krom kaplama işlemleri birçok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Buna karşın özellikle bazı sektörlerin öne çıktığı ifade edilebilir. Bu sektörlerde kimi zaman dekoratif olarak kullanılan bu işlem, kimi zaman ise işlevsel açıdan tercih edilmektedir.

Nikel krom kaplama işlemi, genellikle dekoratif amaçlı olarak tercih edilmektedir. Bu işlemin temel amacı kararmayan, parlak bir yüzey elde etmektir. Krom boya kaplama sayesinde böylesi şık görünümlerin elde edilmesinin önü açılmıştır. Bunun yanı sıra döküm yüzeylerinin çok daha sert olması gereken alanlarda da krom kaplama işlemine başvurulmaktadır. Döküm kalıpları içerisinden çıkan parçaların kromla kaplanması, sertliği sebebiyle ciddi bir koruma sağlamaktadır. Bunun yanı sıra aşınmış malzemeler de kromla kapanarak yenileme işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Krom kaplama, özellikle otomotiv sektöründe çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomobillerin hem iç parçalarında sertlik sağlaması hem de dış parçalarında dekoratif görünümü nedeniyle kaplama işlemlerine başvurulmaktadır. Bunun yanı sıra banyo ve mutfak ekipmanlarında da krom kaplamaya sıklıkla başvurulmaktadır.

İstanbul Krom Kaplama Firmaları

Döküm sonrası krom kaplama işlemlerinin gerçekleştirilmesi açısından birçok farklı firma bulmak mümkündür. Türkiye krom kaplama firması açısından birçok farklı seçeneğe sahip bir ülkedir. Kaplama sektöründe İstanbul’un önemli bir yeri bulunmaktadır.

Krom kaplama genel olarak son işlem olarak uygulanmaktadır. Öncelikle talep ettiğiniz kalıpların özenli biçimde hazırlanması gerekir. Bunun ardından parçaların üretim aşamasına geçilir. Parçaların üretimi tamamlandıktan sonra ise son işlem olarak krom kaplanır. Krom kaplaması beklentiye ve ihtiyaca göre farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu açıdan firma seçimi son derece önemlidir.

Firma seçiminde dikkat etmeniz gereken birçok faktör vardır. Öncelikle firmanın profesyonel bir personele sahip olması gerekir. Bu sayede üretim sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar esnek çözümlere kavuşacaktır. Bunun yanı sıra parçaların istediğiniz şekillerde ortaya çıkması için teknolojik bir üretim tesisi gerekir. Bu da parçaların tam olarak tasarlandığı şekilde üretilebilmesini sağlayacaktır. Firma seçerken, referanslarına ve tecrübesine de dikkat etmeniz gerekir. Bu faktörlerin her birine dikkat ederek, çok daha kaliteli parçaların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye krom kaplama sektörünün öne çıkan ismi Berk Zamak Döküm, tüm beklentilerinizi karşılayabilecek uzman bir personele, modern üretim tesislerine ve üst düzey teknolojinin kullanıldığı üretim ortamına sahiptir. Siz de bizimle hemen iletişime geçerek üretmek istediğiniz parçalara krom kaplatabilir, kısa sürede üretimlerinizi gerçekleştirerek, pazarın öne çıkan markası haline gelebilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA