Solidworks Kalıp Tasarımı

Solidworks kalıp tasarımı, kalıbı çıkarılacak parça için kalıp tasarımı yapılırken doğru ve uyumlu bir kalıp ortaya çıkarmak için kullanılan bir araç sistemidir. Kalıpların ortaya çıkarılması sürecinde malzeme ile tam uyumlu ve birebir aynı ürünü ortaya çıkarabilecek nitelikte bir işçilik gerekir.

solidworks kalıp tasarımı

Solidwork kalıp tasarlama bir anlamda kalıp araçlarını kullanarak en sağlam ve uygun kalıbın üretilmesi işlemidir. Kalıp oluşturmak için kullanılan birçok araç vardır. Bu araçları entegre halde kullanarak defalarca kullanılabilir olan kalıplar üretmeniz mümkündür.

Solidworks Kalıp Tasarımı Nasıl Yapılır?

Solidworks kalıp tasarımı için kullanılan bazı araçlar vardır. Kalıp tasarım araçları ise analizin ilk aşamasından son aşamasına kadar kullanılan yegane araçlardır. Kalıp ayırma işlemi dahil tüm işlemlerde bu kalıp araçları kullanılır.

Kalıp ayırma işlemi sonucunda çok gövdeli bir tasarım ortaya çıkar. Parçalı olan bu yapının otomatik olarak birleştirilmesi sonucu kalıplama gövdesi oluşturulur. Kalıp tasarımı  yapılırken takip edelin aşamalar ise aşağıdaki gibidir;

  • Draft analizi,
  • Ters açı analizi,
  • Ayrım hattı analizi,
  • Ayrım çizgileri,
  • Kapatma yüzeyleri,
  • Ayrım yüzeyleri,
  • Kurallı yüzey,
  • Kalıp ayırma aşaması.

Yukarıda yer alan aşamaların her biri kalıp tasarımında atlanmadan uygulanan aşamalardır. Bir kalıbın tasarlanması için tüm parçaların birbiri ile mükemmel bir şekilde uyumlu olması şarttır. Ayrıca kalıp tasarımı yapılırken bazı ek araçlar da kullanılır. Bu ek araçlar ölçek, yüzü taşı gibi araçlardır.

Kalıp tasarımı gerçekleştirilirken her aşamada mutlaka profesyonel işlem yapılması gerekir. Aksi halde kalıpların yeteri kadar dayanıklı ve kullanışlı olması mümkün olmaz. Kalıpların daha sağlıklı bir formda müşteriye teslim edilmesi için solidwork kalıp tasarımı sürecinde aşamalar sırası ile ek araçlar yardımı ile tamamlanmalıdır.

Solidworks Kalıp Tasarımı Hizmeti Nasıl Alınır?

Solidworks kalıp tasarımı hizmeti alınması için öncelikli olarak kalıp tasarımı dosyasının müşteriden alınması gerekir. Müşteri verileri profesyonel ekimiz ile paylaştıktan sonra kalıp yapımı için verilerin uygunluğu kontrol edilir.

Kontrol edilen veriler sonrasında kalıp modellenmesi gerçekleştirilir. Kalıbın modeli çıkarılırken kullanılan program ise solidworks 3d modelleme programıdır. Profesyonel bağlamda kalıp oluşturmanın en büyük kurallarından biri de kaliteli uygulamalardan faydalanmaktır. Teknolojinin getirilerinden son noktaya kadar faydalanan kurumsal firmamızdan aldığınız hizmetlerde profesyonelliği deneyimleyebilirsiniz.

Solidworks kalıp tasarımı hizmeti almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ya da resmi web sitemizi inceleyebilirsiniz. Kalıpların modellerinin çıkarılmasından kalıp parçalarının birleştirilmesine kadar her aşamada profesyonel hizmet verilmektedir.

Kalıpların tamamlanması için gerçekleştirilmesi gereken ısıl işlemler ve ek işlemler son işlemde yapılır. Kalıpların parçaları birleştirildikten sonra kontrol edilerek tamamlandığı doğrulanır. Müşterilere sunulmak üzere hazırlanan her bir kalıp kontrolden geçerek sunulur. Böylece verilen hizmetten maksimum verimi almanız mümkün hale gelir.

Kalıp tasarımı oldukça büyük emek isteyen bir faaliyettir. Sadece emek ile değil aynı zamanda deneyim ve profesyonellik ile mükemmel sonuç alınabilir. Kalite ve deneyimin adresi olan firmamızile birçok hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA