İstanbul Kalıp Döküm Firmaları

İstanbul zamak kalıp döküm firmaları; CNC makinelere yüklenen çizimlere göre iş çeliğini keserek farklı maddelerde kalıp şekline dönüştürülmektedir. CNC makineden çıkan çelik, erezyon makinesine alınarak bakır formun elektrik iletimi yardımı ile oyulmaktadır. Bu oyma işleminin daha hızlı olması için öncesinde CNC makineleri kullanılmaktadır. Her üretilecek olan ürün öncesinde mutlaka kalıp üretimi gerçekleştirilmelidir.

Kalıp üretimi gerçekleştirildikten sonra enjeksiyon üretimine başlanmaktadır. Firmamız İstanbul içerisindeki en kaliteli kalıp üretimi olarak hizmet vermektedir. Böylelikle istenilen ürünler sizlere sunulmaktadır. Ürünlerin kalıplara dökülmesi yani enjeksiyon işleminden önce hammadde kurutma ünitesinde uygun sıcaklıkta yeterli süre boyunca bekletilmelidir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra maddelerin eritme işlemi gerçekleştirilmelidir. Döküm sanayi bu şekilde ilerlemektedir.

Bu işlem esnasında kurutulmakta olan hammadde besleyici kapağı açılarak ısıtıcı birimlere doğru hammadde itilmektedir. Sonsuz vidaların hareketi tamamlandıktan sonra enjekte makinesinin uç kısmında yeterli miktarda malzeme yer almaktadır. Bu işlem sırasında kalıba enjekte edilen malzeme miktarının sabit tutulmasına dikkat edilmelidir. Enjekte edilen madde sabit tutulduğu zaman her seferinde aynı ağırlıkta ve kalitede malzeme elde edilecektir. Makinede bulunan kalıp sayısı kadar ürün çıkmaktadır. Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen ürünlerimiz ile kalite farkını yaşayabilirsiniz. 

İstanbul’da tüm bu işlemleri sırası ile ve kaliteli bir biçimde gerçekleştirebilen çok az firma bulunmaktadır. Bu nedenle çelik döküm konusunda tercih edilecek olan firma büyük önem taşımaktadır. Berk Zamak olarak en kaliteli döküm kalıpları hizmetinize sunmaktayız. Döküm sektöründe ön planda olan firmamız uygun fiyatlarla üretimini gerçekleştirmektedir.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA