Fason Üretim Nedir?

Fason üretim genel olarak bir işletmenin başka bir firmadan üretim aşamasında yardım almasıdır. Üretim aşamasında kullanılması gereken materyaller ve işçilik, fason üretimi üstlenen firma tarafından ödenmektedir. Üretim ise, diğer işletmece gerçekleştirilir. Fason üretim, birçok farklı alanda kullanılabilen oldukça yaygın sistemlerden biridir. Fason üretim yapan bir firmayla anlaştığınızda, size yalnızca ticareti gerçekleştirme işi kalır. Bu da birçok anlamda avantaj sağlayabilir.

fason üretim nedir

Fason Üretimi Neden Tercih Etmelisiniz?

Fason üretim sisteminde en faydalı husus sizi bir üretim tesisi açmaktan kurtarmasıdır. Bir ürün tasarladığınızda ve bunu satmak istediğinizde en büyük sorun üretimdir. Bir işletme açarak gerekli olan makineleri satın almak çok maliyetli olacaktır. Bunun yanı sıra zaman açısından da bu durum oldukça zahmetli olacaktır. Bu noktada devreye fason üretim yapan firmalar girmektedir.

Fason üretim; bir üretici markanın, bir başka firmaya, marka adına üretim yapması anlamına gelmektedir. Ticaretini yapabileceğiniz bir ürün tasarladığınızda, gerekli makinelere sahip bir firma ile anlaşarak fason üretim sisteminde birçok kazanç sağlayabilirsiniz.

Fason üretim, ticaret piyasasında tek başına bir iş grubu olarak yer almaktadır. Yalnızca fason üretim yapan firmalar bulmak mümkündür. Bunun yanı sıra üretim kapasitesini dolduramayan firmalar da dışarıdan fason üretim alabilmektedir. Bununla birlikte eğer fason üretim yaptırmak istiyorsanız, firma seçiminizi doğru yapmanız gerekir.

Fason Üretim Tipleri Nelerdir?

Birçok farklı sektörde bulunan büyük markalar, fason üretim firmalarıyla çalışabilmektedir. Bunun yanı sıra küçük bir işletmeye sahip olup, tasarımını satışa sunmak isteyen kişiler de fason üretim firmalarının kapısını çalmaktadır. Fason üretim, taleplere hızlı biçimde karşılık verebilmesi açısından önemli bir sistemdir. Bunun yanı sıra fason üretim sayesinde, üretim kapasitesi de oldukça yükselmektedir.

Fason üretim tipleri konusunda sınırsız bir çeşitlilikten bahsedilebilir. Bu üretim alanında metal ve plastik gibi hammaddeler yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle fason plastik üretimi oldukça yaygındır.

Fason Üretimde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Fason üretimde dikkat etmeniz gereken en önemli konu firma seçimidir. Üretiminizi sizin adınıza gerçekleştirecek olan firmanın belirli özelliklere sahip olması gerekir. Fason üretim yapan firmanın birçok farklı modern makineye sahip olması ve üretim kapasitesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra AR-GE departmanı bulunan bir firmayla çalışmak, ürettiğiniz ürünleri geliştirmeniz konusunda size avantaj sağlayacaktır. Bu alanda uzman personeli bulunan deneyimli bir firmayla çalışmak da üretim sürecinin daha sağlıklı ve verimli gerçekleşmesine olanak tanır.

Fason üretim yapacak olan firmanın seçiminde bir başka dikkat edeceğin konu ise maliyetler olacaktır. Düşük maliyetli bir firma seçimi yaparken aynı zamanda kaliteden de ödün vermemeniz gerekir. Bu sebeple kaliteli, sağlam ve hatasız üretim yapan firma bulmalısınız. Döküm, kalıp ve CNC gibi farklı alanlarda hizmet verebilecek bir firmayla çalışmanız da üretimin kalitesini arttıracaktır.

Fason Üretim Fiyatları

Fason üretim fiyatları konusunda net rakamlar vermek mümkün değildir. Fiyatlar, üretimi yapılacak olan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Parçanın boyutu, ağırlığı ve tasarımı fiyatların belirlenmesindeki etmenlerdir. Bu faktörleri değerlendirerek, üretici firma size bir fiyatlandırma çıkaracaktır.

Berk Zaman Kalıp ve Döküm, fason üretim konusundaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Global bir üretici olan firma, birçok farklı sektöre yönelik olarak çözümler sunmaktadır. Otuz yılı aşkın tecrübesi bulunan Berk Zaman Kalıp ve Döküm, ileri teknoloji üretim parkuruyla fason üretim konusunda sektörün öncü isimlerinden biridir.

Firma, 3D çizim ve teknik çizimlerinizi iletmeniz halinde, üretimi yapılacak parçalar için 24 saat gibi kısa bir sürede fiyat teklifi iletmektedir. Bunun yanı sıra üretimini gerçekleştirmek istediğiniz parçaların prototipini 2 hafta içerisinde, onay vermeniz halinde kalıp üretimini ise 4 haftada gerçekleştirmektedir. Siz de tüm bu avantajlardan faydalanmak ve fason üretiminizi kaliteli biçimde, avantajlı fiyatlara gerçekleştirebilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman personelimiz, fason üretim konusunda izleyeceğimiz yolu detaylarıyla birlikte paylaşacak bu sayede karar verme aşamanızı hızlandıracaktır.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA