Zamakın Karakteristik Özellikleri

Zamak döküm makineleri ile hazırlanan malzemelerden biridir. Pek çok sektörde kullanılan metal malzemeler zamaktan üretilmektedir. Zamakın karakteristik özellikleri kullanım alanını da genişletmektedir. Berk Zamak Döküm tarafından üretilen zamakların her biri uzun süreli dayanıklılık ve yüksek performans göstermektedir.

Bu kullanılan zamak ürünlerinde döküm kapasitesi de oldukça yüksektir. Zamak döküm makineleri zamakın karakteristik özelliklerini de belirlemektedir. Aynı şekilde tamamen kaliteli ürün hazırlama ve geliştirme konusunda destek sağlar. Berk Zamak Döküm tarafından üretilen zamakın karakteristik özellikleri, güçlü ve sert bir yapıdan oluşmasıdır. Aynı zamanda mükemmel derecede bir elektrik iletkenliğine sahiptir.

Sektörde yaygın olarak kullanılan zamak, yüksek ısı derecesine kadar dayanıklılık göstermektedir. Isıyı iletme konusunda da en başarılı malzemelerden biridir. Hammadde bakımından firmalara düşük maliyet planı çıkartmaktadır. Bu nedenle en çok tercih edilen malzeme grubu içerisinde yer alır. Zaman yaygın olarak kullanılan metal alaşımlarından biridir. Döküm makineleri tarafından hazırlanmaktadır.

Zamak Döküm İçerisinde Neler Vardır?

Zamak döküm içerisinde zamak alaşımı bulunmaktadır. Malzemenin hammaddesini oluşturan bu ürün tüm zamaklarda yer alır. Berk Zamak Döküm tarafından üretilen zamaklarda zamak alaşımlarının en kaliteli ve birinci sınıf ürünü kullanılmaktadır. Son derece sağlam şekilde üretilen bu zamaklar farklı sektörlerde de hizmet vermektedir.

Zamak ürün kalitesini içerisinde yer alan malzemeler ile göstermektedir. Aynı zamanda çinko elementi de temel maddelerinden biri olarak kullanılmaktadır. Üretilen zamak bir metal alaşımdır. Bu nedenle ısı ve elektriği iletmede oldukça başarılıdır.

Zamak içerisinde yer alan maddelerden bir diğeri mukavemettir. Bu malzeme hem sertlik kazandırmakta hem de elektriği iletmede üstün performans sergilenmesine yardımcı olmaktadır. Ürünlerimizin tamamı sanayi alanlarında da ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda kullanılan günlük eşyalarda bile zamak alaşımı bulunmaktadır. Zamak dökümleri oldukça hassas bir duvara sahiptir. Bu nedenle elektrik iletimi daha hızlı ve kolay hale gelmektedir. Tüm zamaklar Berk Zamak Döküm firmamız tarafından en kaliteli olacak şekilde üretilerek satışa çıkarılmıştır.

Güçlü ve Sert Yapıda Hazırlanan Zamak

Zamak malzemesi elektrik ve sanayi gibi alanlarda kullanılan malzemelerden biridir. Berk Zamak Döküm ile üretilen bu malzemelerin her biri sert ve güçlü yapı sunmaktadır. Sert yapısı kullanımda dayanıklılık ve güçlü performans imkanı sunmaktadır. Elektrik iletkenliği de bu şekilde çok yüksektir.

Yüksek ısı derecesine kadar dayanıklılık gösteren zamaklar kuvveti ile diğer malzemelere basınç uygulamadan çalışmaktadır. Hammadde bakımından zamak alaşımı kullanılmaktadır. Bu ürün duvarı da olabildiğince ince şekilde tasarlanmıştır. Üstün korozyon direci ile üretilmektedir.

Isı ve Elektrik İletkenliği Yüksek Zamak Çeşitleri

Isı ve elektriğe karşı iletkenliği yüksek olan zamak çeşitlerinin her biri özel üretim malzemelerinden oluşmaktadır. İnce duvarı sayesinde elektrik akımı daha güçlü ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Yüksek kalitede üretilen ve şekil alabilen bu malzemeler sanayi ihtiyaçlarından biridir. Boyutları farklı şekilde ayarlanmaktadır.

Doğru kalıplara yapılan döküm işlemi ile beraber ısı ve soğutma işlemlerine geçilir. Zamak ürünlerinin tamamında korozyon direcin en üst seviyededir. Bu nedenle ürünlerde paslanma ya da aşınma gibi sorunlar oluşmaktadır. Uzun yıllar boyunca kaliteli bir şekilde kullanılır.

Düşük Maliyetli Zamak Üretimi

Düşük maliyetli malzeme çeşitlerinden biri zamak dökümdür. Zamak ürünleri kendi alaşımından üretilmektedir. Berk Zamak Döküm tarafından hazırlanan her bir ürün en kaliteli ve dayanıklı olacak şekilde hazırlanmaktadır. Boya ile kaplama işlemlerinin yapılması da ürünün kalitesini arttırarak maliyeti de düşürmektedir.

Zamak alaşımları düşük maliyetli ürünlerden biridir. Aynı zamanda uzun ömürlü kullanım sağlamak adına zamak parçalarına özel olarak pürüzsüzlük verilir. Yüksek basınç uygulanarak hazırlanan zamakların tamamı Berk Zamak Döküm tarafından üretilmektedir.

Yüzey İşlemlerinde Tercih Edilen Zamak

Yüzey işlemlerinde tercih edilen zamak boya ile kaplama yapılacak tüm yerler için kullanıma uygundur. Üstelik zamak içerisinde bulunan parçaların tamamı korozyon direncini de arttırmaktadır. Direnç arttırma yöntemlerinden biri olarak kullanılan zamak günümüzde en kaliteli malzemelerden biri olarak tercih edilir.

Üstelik kaplamadan önce yapılan zamak uygulamaları pürüzsüz bir yüzey görünümü yaratmaktadır. Uzun ömürlü ve estetik görünüm kazandıran bu zamak çeşitleri boyanın yüzeye daha iyi yapışması ve tutunması adına da en çok kullanılan malzemelerden biridir.

Zamak Döküm Nedir ve Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zamak döküm pek çok kişinin merak ettiği malzemelerden biridir. Kullanım alanları ve bu malzemenin neyden oluştuğu da müşteriler tarafından araştırılmaktadır. Berk Zamak Döküm ile üretilen zamakların her biri hem sanayi hem de elektrik alanlarında kullanılmaktadır.

Aynı zamanda boya yapılacak yerlerde yüzeyi pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olan etkenlerden biridir. Zamak uygulanan bölgelere hidrojen desteği sağlanır. Aynı zamanda yapılan hataları da en düşük derecede gösterir. Kaplama yapılacak alanların tamamında kullanılan malzemelerin başında yer almaktadır.

Zamak Döküm Kullanım Avantajları Nelerdir?

Zamak döküm kullanımında avantajlar oldukça fazladır. Gösterdiği performans sayesinde her bir alana rahatlıkla uygulanabilen malzemelerden biridir. Aynı zamanda parçalar için yüzeyde hızlı soğuma işlemi gerçekleştirir. İnce taneli oluşu tüm alanlarda pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Zamakların tamamı yüksek oranda basınç enjeksiyonlu kalıplara dökülmektedir. Bu sayede kuvveti ve direnci de artmaktadır. Isı iletme konusunda en başarılı malzeme grubu içerisinde yer alır. Üstelik zamak çeşitleri ve boyutları da tercih edilecek, kullanılacak alana göre farklılık göstermektedir.

Yüksek Basınç Enjeksiyonu Sağlayan Zamak Döküm

Yüksek basınç enjeksiyonu sağlayan bu ürünler erimiş zamak alaşımından hazırlanmaktadır. Metal malzeme üretim konusunda en profesyonel hizmeti veren firmamız Berk Zamak Döküm bu malzemelerin metal kalıplara dökülmesine yardımcı olur.

Dökülen malzemeler soğutularak çıkarılır. Katılaşma işlemlerinin tamamlanmasının ardından kaptan ayrılan zamak ürünleri yüksek basınç uygulamasına devam etmektedir. Bu şekilde malzemenin kuvveti, gücü ve direnci artmaktadır. Firmamız Berk Zamak Döküm bu alanda en başarılı ve kaliteli ürünleri müşterilerine sunmaktadır.

Talaşlı Zamak İmalatı İçin Berk Zamak Döküm

Berk Zamak Döküm inşaat alanlarında da kullanım için zamak döküm ürünleri hazırlamaktadır. Deneyimli personellerimiz tarafından hazırlanan bu malzemeler geniş kullanım alanı sunmaktadır. Aynı zamanda dökümün yapılması ile beraber basınç uygulama işlemlerine devam edilmektedir.

Talaşlı zamak çeşitleri sanayi alanında da iletkenliği en yüksek malzeme olarak öne çıkmaktadır. Ölçü hassasiyetine dikkat edilerek üretilen bu malzemeler montaj için hazır hale getirilmektedir. Hem sanayi hem de inşaat alanlarında yüzeyi pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olan ürünlerdir.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA