PVC Mekanizma Zamak Kalıbı İmalatı ve Dökümü

 • Anasayfa
 • Blog
 • PVC Mekanizma Zamak Kalıbı İmalatı ve Dökümü

PVC kapı ve pencereler insanın günlük yaşamının vazgeçilmez ürünlerinden biri haline gelmiştir. Bu ürünlerin satılı konusunda ise ciddi bir rekabet ortamı vardır. Bu sebeple PVC ürünlerin satıcıları ürünlerini daima daha sağlam ve kaliteli bir noktaya taşımalıdır. PVC kapı ve pençeler konusunda önemli noktalardan bir ise kilit mekanizmasıdır. Kilit mekanizmasının dayanıklı olması hem zorlama karşısında önemli ölçüde koruma sağlayacak hem de kullanım ömrünü uzatacaktır.

PVC mekanizmasının sahip olduğu bu parçaları farklı ürünlerle imal etmek mümkündür. Buna karşın kaliteli ve güvenilir ürün kullanımı, PVC ürünlerinin çok daha nitelikli olmasını sağlar. Bu da birçok işletme açısından pazarda kendisine daha iyi bir yer edinmesini sağlar. PVC mekanizmaları açısından kullanılabilecek en güvenilir ürün ise zamak dökümlerdir. Zamak döküm kalıbı ile hazırlanan mekanizmalar çok daha kaliteli sonuçlar vermektedir. Bu sebeple PVC mekanizmalar üretmek istiyorsanız öncelikli tercihiniz zaman kalıbı olmalıdır. Zamak kalıbı sayesinde çok daha nitelikli döküm yapmak mümkün hale gelir.

Neden Zamak Döküm?

Zamak tek başına bir metal olarak tanımlanmamaktadır. Bir çinko alaşım olan zamak içerisinde çinko, alüminyum, magnezyum ve bakır bulunmaktadır. Zamak kalıbın sahip olduğu avantajlar nedeniyle birçok farklı sektörde kullanıldığı bilinmektedir.

Zamak dökümün avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Uzun süre dayanıklılık gösterir.
 • Kolay işlenen bir malzemedir.
 • Diğer materyallere oranla çok daha sağlam ve serttir.
 • Korozyona ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidir.
 • Enerjide asgari seviyelerde tüketim sağlar.
 • Özelliklerine oranla son derece düşük maliyetli bir malzemedir.
 • İnce kaplanabilme özelliği vardır.
 • Kullanım açısından renk değiştirmeme gibi avantajlar sunar.

Tüm bu özellikleri nedeniyle birçok sektörde yaygın olarak tercih edilen zamak döküm, PVC mekanizma açısından da en ideal seçeneklerden biridir.

PVC Mekanizmalar İçin Zamak Kalıp ve Döküm

PVC ürünler, birçok alanda yaygın olarak kullanılır. Bununla kullanıcı PVC ürün satın alırken birçok noktaya özen göstermektedir. PVC kapı ve camların kilit mekanizmaları da bu noktada önemli bir rol oynamaktadır. Bu mekanizmaların hem sağlam hem de düşük maliyetli olması kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple PVC üretimi yapan işletmelerin de tüm bu hassasiyetlere özen göstermesi gerekir.

PVC mekanizma ürünleri arasında ideal seçenek zamak döküm olarak görülmektedir. Sağlam bir yapısının olması, korozyona direnci, renk atmaması ve düşük maliyetleri nedeniyle zamak döküm, bu tip parçaların üretiminde kullanılacak en uygun yöntemlerden biridir. PVC mekanizmalar üretmek için öncelikle zamak kalıp imalatının gerçekleştirilmesi gerekir. Kalıp imalatı döküm aşamasında herhangi bir sorun ya da hata yaşanmaması için önemli bir noktadır. Bu sebeple PVC mekanizma zamak kalıbı üretiminde tasarım aşamasına dikkat edilmesi ve her adımın özenle atılması gerekir. Kalıp üretiminin başarıyla gerçekleşmesinin ardından ise döküm aşaması başlar.

PVC mekanizma için zamak kalıbının üretilmesinin ardından döküm aşaması başlar. Döküm aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvenilir bir firma seçmektir. Güvenilir, tecrübeli, profesyonel bir ekibe sahip olan ve yeterli teknolojisi bulunan bir firma PVC mekanizma için zamak döküm işlerinizi başarılı biçimde yapacaktır.

PVC Mekanizma Üretiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

PVC mekanizma üretimlerinde dikkat etmeniz gereken ilk faktör kalitedir. Kaliteli bir ürünle imal edilen mekanizmaların getirisi çok daha fazla olacaktır. Bunun yanı sıra maliyetlere dikkat edilmelidir. Kalite ve sağlamlıktan taviz vermeden düşük maliyetlere sahip ürünler tercih edilmelidir. Bu tip beklentilerin tamamını karşılayacak olan zamak kalıp ve döküm, sektörde sizi birkaç adım birden öne çıkarabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biri zamak kalıp ve dökümün nasıl yapılacağıdır.

PVC mekanizma zamak kalıbı ve dökümü için uygun bir firma seçmelisiniz. Firma seçiminde tecrübe ve referanslar önemli bir rol oynar. Bunun yanı sıra zamak kalıp ve döküm dışında ne tip hizmetler verdiğini de kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda kalıp tasarımını ve dökümü yapacak ekibin çalışma tarzını ve uzmanlık derecesini de öğrenebilirsiniz. Bu kriterlerin hepsini alt alta yazdığınızda başarılı bir firma seçimi yapmak oldukça kolay olacaktır. Son olarak firma seçerken üretim tesisini ve teknolojisini de kontrol etmelisiniz. Daha modern cihazlara sahip olan firmalar PVC mekanizma üretiminde ihtiyacınız olan zamak kalıp ve dökümünü çok daha başarılı bir şekilde yürütecektir.

PVC Mekanizma Zamak Kalıbı İmalat ve Döküm Süreci

Berk Zamak Kalıp ve Döküm, PVC mekanizma ihtiyaçlarınız konusunda tercih edebileceğiniz en doğru firmalardan biridir. Profesyonel ekibi, üstün teknolojiye sahip üretim sahası, tecrübesi ve avantajlı teklifleriyle, Berk Zamak Kalıp ve Döküm tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak, sorunlarınıza esnek çözümler bulacaktır.

Berk Zamak Kalıp ve Döküm, PVC mekanizma için üretim yaparken öncelikle talepte bulunduğunuz parçayı inceler. Mühendislik departmanı parçanın yapılabilir olduğuna onay verdiğinde üretim süreci başlar. Bu süreçte zamak kalıp öncelikle sizin onayınıza sunulur. Vereceğiniz onayın ardından bir prototip çıkarılır. Prototipi de onaylamanız halinde seri üretim süreci başlar. Kontrollü bir şekilde ilerleyen bu sürecin temel amacı kaliteli ürünler üretebilmek için doğru kalıpların ortaya çıkmasıdır. Kalıpların ortaya çıkmasının ardından ise döküm işlemine başlanır ve PVC mekanizmalar ortaya çıkar.

Bizimle hemen iletişime geçerek kaliteli PVC mekanizma üretimleriniz için avantajlı tekliflerimizi değerlendirebilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA