Mobilya Aksesuar Zamak Kalıbı İmalatı ve Dökümü

  • Anasayfa
  • Blog
  • Mobilya Aksesuar Zamak Kalıbı İmalatı ve Dökümü

Mobilyaların aksesuarları, hem estetik hem de işlev açısından önemli yardımcı parçalardır. Koltuk ayakları, dolap kulpları, mobilya kulpları, cıvatalar ve menteşeler yaygın olarak kullanılan mobilya aksesuarlarından yalnızca bazılardır. Bu parçaların eksikliği, kullanımı da önemli oranda etkiler.

mobilya-aksesuar-zamak-kalibi-imalati-ve-dokumu

Metal, ahşap ve plastik materyallerden tasarlanan ve üretilen mobilya aksesuarları, evlerde kullanılan hemen hemen her mobilyada yer almaktadır. Bu aksesuarların üretilmesi için ise özel bir aşamadan geçmesi gerekir. Bu parçaların üretileceği kalıplar, özel programlar ve donanımlı makineler eşliğinde hazırlanmaktadır. Bu kalıplara yapılan dökümlerle ise ürünler ortaya çıkar.

Mobilya aksesuarlarının üretiminde önemli konulardan biri, kalıpların ve dökümün kaliteli biçimde yapılmasıdır. Bu sayede aksesuarların ömrü de uzadığı gibi, kazancınızı da artırabilirsiniz. Bu nedenlere bağlı olarak mobilya aksesuarlarının üretimini yapacağınız firmayı doğru seçmeniz gerekir. Profesyonel bir ekibe ve ileri teknoloji üretim parkuruna sahip bir firma, çok daha kaliteli imalat yapmanızı sağlar. Bu noktada kalıpların tasarımları, modellemeler, numuneler ve seri üretim süreci önemli aşamalardır.

Mobilya aksesuar zamak kalıbı, diğer parça kalıplarında olduğu gibi özel bilgisayar programlarında tasarlanmalıdır. Bu sayede üç boyutlu çizimler yapılarak, olası hataların önüne geçilir. Ardından CNC makineleriyle kalıpların ince detayları oluşturulur.

Berk Zamak Döküm olarak, mobilya aksesuar zamak kalıbı imalatınızı ve döküm işlerinizi kaliteli biçimde gerçekleştirecek profesyonel bir ekibe ve teknolojiye sahibiz.

Zamak Kalıbı Nedir?

Mobilya aksesuarlarının üretiminde kullanılan en iyi materyallerden biri zamaktır. Zamak, çinko, magnezyum, bakır ve alüminyum metallerinin alaşımıdır. Oluşturulan zamakların sertlikleri, kırılma dereceleri ve alaşım oranları farklılık arz eder. Alaşımlardaki oranlara bağlı olarak bir rakam ile ifade edildiğini görebilirsiniz. Bu alaşım oranları sertliği de etkilemektedir.

Zamak son derece sağlam bir malzemedir. Esnemeye, kopmaya ve kırılmaya oldukça dayanıklıdır. Darbelere karşı çok dayanıklı olan bu malzemeler, metal sanayinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Mobilya sektöründe de yaygın olarak kullanılan zamak malzemelerin döküm işlemleri, metal enjeksiyon ve santrifüj yöntemleriyle gerçekleştirilmektedir.

Son derece dayanıklı bir malzeme olması dolayısıyla mobilya aksesuar kalıplarında bu materyaller kullanılmaktadır.

Mobilya Aksesuar Zamak Kalıbı İmalatı

Mobilya aksesuarları üretmek için kullanabileceğiniz en iyi malzemeler zamak kalıplardır. Zamak kalıplar sayesinde, dilediğiniz gibi aksesuarlar imal edebilir ve seri üretime geçebilirsiniz. Bu sayede satış oranlarınızı da rahatça artırabilirsiniz.

Berk Zamak Döküm olarak, mobilya aksesuarları imalatınızın her aşamasında sizinle birlikteyiz. İleri teknolojiye sahip makinelerimiz, üretim parkurumuz ve profesyonel ekibimiz sayesinde, dilediğiniz zamak kalıpları kısa süre içerisinde ortaya çıkarıyoruz. Bu sayede mobilya aksesuarı üretiminize hızla başlayabilir, projelerinizi hayata geçirebilirsiniz. Zamak kalıpların üretim sürecinde 3D modellemeler yapılarak, hata ihtimali minimum seviyelere indirilmektedir. Bunun yanı sıra zamak kalıbın her aşamasında sizinle iletişime geçerek, prototip ortaya çıkana kadar, tüm süreci sizinle paylaşıyoruz. Prototipin onaylanmasının ardından ise üretime geçerek, siparişinizi kısa sürede tamamlıyoruz.

Mobilya Aksesuar İmalatında Döküm

Mobilya aksesuarı üreten firmalar açısından zamak kalıplar, dayanıklılığı ve kalitesiyle en çok tercih edilen parçalardır. Bunların yanı sıra imalat aşamasının önemli bir ayağını ise döküm oluşturmaktadır. Parçaların dökümünde oluşacak hatalar, ciddi zararların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sebeple döküm işlemine azami özen gösterilmesi gerekir.

Berk Zamak Döküm olarak, kalıplarınızın yanı sıra döküm işlerinizi özenli bir çalışmanın sonucunda gerçekleştiriyoruz. Mobilya aksesuarlarının ortaya çıkmasında plastik, alüminyum ve zamak gibi materyaller kullanılabilir. Tercih edeceğiniz hammadde hangisi olursa olsun, profesyonel ekibimiz ve ileri teknoloji tesisimiz tüm üretimleri en kaliteli şekilde yapacaktır. Döküm işlemlerinde hiçbir proje birbirine benzememektedir. Bu sebeple doğru döküm yönteminde ürün odaklı yaklaşım sergilenmelidir. Hammadde seçiminizin ardından ürünün hangi metotla üretileceği belirlenecektir.

Siz de mobilya aksesuarları konusunda zamak kalıp ve döküme ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede sektörün öncü firmaları arasına girebilir ve kar marjınızı artırabilirsiniz. Kalıp ve döküm işleriniz için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz, tasarım ve üretim sürecine ilişkin size detaylı bilgi aktaracaktır. Avantajlı tekliflerimizden faydalanmak için bize telefon açabilir, kafanızdaki tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA