Mobilya Aksesuar Kalıpları İmalatı

Mobilya aksesuarları, işlevini yerine getiremeyecek hale gelene kadar fark etmediğimiz yardımcı parçalardandır. Dolap kulpları, koltuk ayakları, menteşe, mobilya kulpları ve cıvatalar gibi pek çok parça, mobilyaların daha estetik durmasını, daha kullanışlı hale gelmesini sağlar. Metal ve plastik enjeksiyon, bu önemli parçaların üretiminde kullanılan döküm yöntemlerinden biridir.

Metal, plastik ve ahşap malzemelerden yapılan mobilya aksesuarları, senelerdir bizlere hizmet ediyor. Bu parçaların ve parçaları oluşturacak kalıpların üretilmesi de ayrı bir aşamadan geçiyor. Özel programlar ve donanımlı makineler kullanılarak yapılan kalıp imalatı, mobilyaların can damarı olmak için özel olarak hazırlanıyor.

Mobilyaların yedek parçalarının kalıp üretim süreci, ham madde ne olursa olsun aynı şekilde işliyor. Ham maddelerin erime/soğuma sıcaklıkları, kullanılan malzemeler ve ana maddeye göre çalışan makinelerin çalışma şekli hariç, kalıp üretimi aynı süreçlerden geçer. Berk Zamak olarak ister metal ister plastik tüm mobilya aksesuar kalıplarının, isteğe uygun şekilde üretimini sağlarız. 

Bizlerle çalışan müşterilerimizin özel talepleri doğrultusunda, istenen mobilya aksesuar kalıplarının imalatını yapmaktayız. Gönderilen çizimler üzerinde ilgili departmanımız kalıbın üretilip üretilemeyeceğine dair görüşlerini bildirdikten sonra, onay verildiyse tasarım aşamasına geçilir. Mobilya aksesuar kalıp imalatı, diğer parça kalıpların üretimi gibi özel bilgisayar programlarında tasarlanarak üretilir.

Bu aşamada Solidworks, NX ve Catia gibi özel programlar sayesinde, talebi karşılayacak en iyi taslak ortaya çıkarılmaya çalışılır. Üç boyutlu olarak yapılan çizimler sayesinde mobilya aksesuar kalıplarının son şekli göz önünde canlandırılabilir. Yetenekli ekibimizce hazırlanan taslak müşterilerimize sunulur ve onay aşamasına geçilir. Bu noktada değiştirilmek ya da iptal edilmek istenen bir bölüm varsa, çizim ekibimiz taslağın üzerinden tekrar geçer.

Simülasyonun son değişiklikleri yapıldığında, 2344 denilen sıcak iş çeliğinden oluşan kalıplara taslağın detayları kabaca işlenir. Ardından CNC denilen, özel teknolojili erozyon makineleri sayesinde mobilya aksesuar kalıplarının en ince detayları oluşturulmaya başlanır. Hassas işlemden geçen bu kalıp, parça üretimi için gerekli şekle sahip olur. 

Mobilya aksesuar kalıp ve parça üretimi yapan firmamız, sektörün öncü firmalarından biridir. Yılların tecrübesiyle hareket eden firmamız, kalıp ve parça üretiminde hizmet vermek, sizlere en iyi deneyimi yaşatmak için çalışmaktadır. Berk Zamak Döküm olarak, tüm taleplerinize karşılık verecek tecrübeli ekip ve ekipmanlara sahibiz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA