Metal Ürün Kalıpları İmalatı

Metaller, önemsiz gördüğümüz tüm alet ve edavatlar da bile kullanılan önemli bileşenlerden biridir. Büyük sektörlerde, yaşamımızı kolaylaştıran ürünlerin üretildiği endüstrilerde, kısacası aklınıza gelebilecek her alanda kullanılan metallerin üretiminin kusursuzca gerçekleşmesi gerekir. Sektörlerde kullanılacak parçaların uyumu, hiçbir işin aksamaması için oldukça önemlidir. Bunun bilincinde olan firmamız, kaliteli metal malzemeleri özenli işçiliğiyle istenilen şekle getirir.

Metal ürün kalıpları, metalden yapılan parçaların şeklini veren ve son halini oluşturan önemli parçalardandır. Kalıplar ince detaylarla oluşturulmalı ve istenilen ürün sorunsuzca ortaya çıkmalıdır. Enjeksiyon kalıpları sayesinde talep edilen parçanın üretimi hızlıca yapılır ve müşterilerimize teslim edilir. Metal ürün kalıbı imalatı süreci müşterilerin isteğine göre şekillenir. Firmamızla çalışmak isteyen müşteriler ne tarz bir ürün istediğini görsel veya çizimlerle belirtebilir. Parçanın alüminyum ya da zamak mı olacağına karar verildikten sonra, metal ürün kalıpların imalatına hızlıca başlanır. 

Üç boyutlu çizimler oluşturulduktan sonra müşteriyle tekrardan iletişime geçilir ve değiştirilmesi gereken alanlar var mı incelenir. Ölçüler tekrardan gözden mi geçirilmeli, oluşturulacak kalıp tasarım çizimdeki gibi mi olmalı, tekrardan düzenlenmeli mi gibi konular bu aşamada görüşülür. Eğer tasarım onaylanırsa, artık bir sonraki aşamaya geçilebilir. Şirketimizin deneyimli personelleri sayesinde, çizimlerin üstünden sürekli geçmeye gerek kalmadan istediğiniz tasarımı elde etmekteyiz. 

Hızlı prototip oluşturmamızın hemen ardından, sıcak iş çeliğinde kalıp üretimine başlanır. Bilgisayarlarda oluşturduğumuz taslağı, dijital ortama sahip makinelere aktarırız ve kalıp şekillendirmesine anında başlar. Erezyon makine araçlarımız, her ince detayı titizlikle işler. İleri teknoloji profesyonel makinelerimiz sayesinde, kalıp oluşumu hızlıca tamamlanmaktadır. Şekillendirme yöntemlerinden biri olan sac şekillendirme yöntemini metal kalıp imalatımız için de kullanabiliyoruz. Sizin için özenli şekilde uyguladığımız çalışmalarımız ile talep ettiğiniz kalıplarınızı en uygun şekilde üretmekteyiz. 

Kalıp üretiminin ardından, enjeksiyon makinelerine konulan zamak ya da alüminyum malzemeler, uygun sıcaklıkta erir ve kalıba dökülmeye uygun hale getirilir. Eritilen metaller kalıba makineler sayesinde dökülür ve parçanın imalatı bu şekilde sağlanır. Plastik enjeksiyon işlemleri, metal enjeksiyon işlemleri aşamalarıyla aynı şekilde ilerler. Farklılıkları sadece hammaddeleri, ısıma ve soğuma sıcaklıklarıdır.

Sizde metal ürün kalıplarınızın imalatı için profesyonel ekibimizle iletişime geçebilir. İstediğiniz metal ürün kalıbına kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Sizin için daima buradayız.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA