Fason Zamak Döküm

Çinko, alüminyum, bakır ve magnezyumun yer aldığı metal alaşımlarına Zamak alaşımları denir. Fason zamak döküm ise çeşitli markalar adına Zamak alaşımlarından, kalıplama yönteme ile parça üreten firmaların uyguladığı bir üretim prosesidir. Zamak dökümün fason üretim sektöründe önemli bir yeri vardır. Berk Zamak Döküm olarak en hassas parçalarınızı, uzman kadromuzla, donanımlı ve yüksek teknolojili üretim alanımızda, rekabetçi fiyatlarla imal ediyoruz. 

Fason Zamak Döküm Nedir?

Otomotiv ve mobilya gibi farklı türde makine elemanlarına ihtiyaç duyan sektörler için fason üretim son derece avantajlıdır. Firmaların iş yükünden, eleman maliyetinden, zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmelerini sağlar. Fason ZAMAK döküm ise bu markalar adına üretim gerçekleştiren döküm firmalarının bir imalat yöntemi olarak tanımlanabilir. 

Ürün siparişlerinde her bir parçaya özel kalıp tasarımı yapılmaktadır. Tasarımdan hammadde seçimine ve son yüzey işlemlerine kadar tüm süreç profesyonel bir şekilde ele alınmalı, en az hata ile taahhüt edilen süre içerisinde üretim gerçekleştirilmelidir. Sektörde uzun yıllardır yerli ve yabancı onlarca farklı firma ile çalışan, alanının en iyi mühendislerine, tasarımcılarına ve kalıpçılarına sahip Berk Zamak Döküm ayrıcalığı ile yüksek kaliteli üretim standartlarına sahip olabilirsiniz. 

Fason Zamak Kalıp Tasarımı ve Üretimi

Firmamız, ürün odaklı üretim yöntemini benimseyen, müşterilerini tüm süreç hakkında bilgilendiren, taahhüt edilen süre içerisinde ürünlerinizin siparişlerini tamamlayan ve deneyimli çalışanları ile sektörün lider isimlerinden birisi konumundadır. 

İmalat sürecinin bir parçası olarak kalıp tasarımı ve üretimi, kaliteyi belirleyen en önemli noktalardan birisidir. Tasarlanan kalıplarda on binlerce adet parça üretilmekte ve her bir parça aynı standart kalitede çıkmaktadır. Fason Zamak kalıp tasarımı ve üretimi için firmamızla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir, merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Fason Zamak Dökümün Avantajları

Zamak alaşımları, farklı pek çok döküm yöntemi kullanılarak ürünlere dönüştürülebilmektedir. Bu yöntemler; serbest veya basınçsız olarak da ifade edebileceğimiz geleneksel kalıplama (kokil kalıba veya kum kalıba döküm, alçak basınçlı döküm ve yüksek basınçlı döküm olarak üç ana grupta ele alınabilir. Biz Berk Zamak Döküm olarak hem seri üretim için daha ideal olması hem de daha yüksek kaliteli ürünlerin üretiminin gerçekleşmesini mümkün kıldığı için basınçlı Zamak döküm prosesi kullanmaktayız.

Zamak alaşımları döküm sonrası yüzey kalitesi söz konusu olduğunda diğer pek çok metal alaşımına göre daha başarılı sonuçlar verir. İyi kaplanabilir özelliği dolayısıyla başta otomotiv ve makine sektöründe, ardından mobilya, hırdavat, reklam, vb. sektörlerde sıkça kullanılmaktadır. Ekonomik olması ve seri üretime uygunluğu da zamak alaşımlarını döküm proseslerinde kullanılan yaygın bir metal alaşımı haline getirir. 

Fason Zamak Döküm Yapan Firmalar

Fason zamak döküm yapan firmalardan birisi olan Berk Zamak Döküm, bugüne dek pek çok marka adına yüzbinlerce adet parça üretimi yapmış, çalıştığı uluslararası şirketlerle birlikte geniş bir coğrafyada adından söz ettirmiştir. Uygun fiyat ve yüksek kalite prensiplerini ilke edinen firmamız, ölçüsel toleransları çok küçük olan parçaların dahi imalatı yüksek hassasiyet ile gerçekleştirmektedir.

Zamak üretim prosesinde ergimiş metal (zamak alaşımı), sıcak iş takımlarından imal edilmiş enjeksiyon kalıplarına yüksek basınç altında dökülür. Bu proses, üretimi gerçekleştirilen parçaların yüzey kalitesi konusunda diğer döküm yöntemlerine göre çok daha başarılıdır. Seri üretim için alanında uzman fazon zamak döküm firmalarını tercih etmek, size zamandan, şirket kaynaklarından ve iş gücünden tasarruf sağlar. Profesyonel tasarım ve üretim süreci için firmamızdan destek alabilirsiniz. 

Fason Zamak Döküm Fiyatları

Zamak alaşımları, talep edilen ürünün özelliklerine ve üretim yöntemine göre farklı oranlarda alaşımlanarak külçe şekline getirilir ve ardından tedarik edilebilir hale gelir. Belirli ihtiyaçlara göre ayarlanan bu külçeler, döküm potalarında ergitilerek sıvı hale getirilir. Sıvı hale gelen zamak alaşımı, enjeksiyon makinelerinde kalıplara enjekte edilir. 

Kalıplardan çıkan ürünler üzerinde belirli yüzey işlemleri yapılarak, istenen form kazandırılır. Ayrıca kaplama, parlatma ve boyama gibi işlemlerle son ürün haline gelir. Tüm bu süreç, üretilecek olan ürüne göre değişir ve her bir üretimin özel bir tasarım ve imalat çalışmaları vardır. Bu kriterlere göre fason zamak döküm fiyatları değişkenlik gösterir. Fason zamak üretim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim sayfası üzerinden uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın
HEMEN ARA