Alüminyum Döküm Firması

Alüminyum döküm metodu, demir ve çelikten sonra en sık tercih edilen döküm metodudur. Alüminyum döküm, müşterinin zevkine göre türlü türlü alaşımlarla bütünleşerek dökülebilir. Birbirinden farklı alaşımlar içerisinde en sık karşılaşılan Alüminyum – Silis alaşımıdır. Alüminyum döküm metodunun sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biri de alüminyumun element olarak birçok özelliği bünyesinde barındırmasıdır. Alüminyum elementi hafif bir yapıya sahip olmasının yanı sıra korozyona dayanıklılık gösterir. Aynı zamanda iletkenlik gibi yüksektir ve kolay şekillendirilebilir. Alüminyum elementi sahip olduğu birçok avantajdan dolayı döküm alanında sıklıkla tercih edilir.

Alüminyum, diğer elementlere göre dökümü zahmetli bir malzeme olsa da dayanıklı ve hafif bir yapıya sahip olduğu için farklı farklı birçok sektörde tercih edilir. Alüminyum dökümüne en çok rastlanan sektör hiç şüphesiz otomotiv sektörüdür. Bunların yanında sürekli elimizin altında olan alet edevatlardan tutun da çim biçme makinelerine kadar uzanan geniş bir kullanım sahasına sahiptir. 

Alüminyum döküm parça üretimde kullanılan yöntemlerin başında alüminyum kokil kalıba döküm, alüminyum kum kalıba döküm, alüminyum metal enjeksiyon kalıba döküm yöntemleri gelir. Üretimi yapılacak olan alüminyum parçanın fiziksel özellikleri, niteliği, şekli, ve üretim miktarı göz önünde bulundurularak bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağına karar verilir. Mesela nitelikli bir alüminyum parçasının dökümü için kokil kalıba döküm metodu uygulanırken fazla sayıda alüminyum parça dökümü için alüminyum metal enjeksiyon kalıba döküm metodu uygulanır. Alüminyum döküm alanındaki 20 yılı aşkın tecrübemizden yaralanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken sitemize girmek. 

Alüminyum Döküm Yöntemleri Arasından En Uygununu Seçin

Alüminyum kokil kalıba döküm yöntemi hem tecrübe hem de donanım ister. Bu yöntemde en önemli nokta kalıptır. Bunun sebebi ise alüminyum parçanın niteliğini belirleyen malzemenin kalıp olmasıdır. Bu yöntemi uygulayarak çok yüksek kaliteye sahip alüminyum parçalar elde edebilirsiniz. Ancak alüminyum kokil kalıba döküm yönteminin maliyeti biraz yüksektir. Bu sebepten dolayı da yalnızca seri üretim alüminyum parçalarda bu döküm yöntemi uygundur. 

Alüminyum kum kalıba döküm yöntemini uygulamak için öncelikle ahşap bir model gerekir. Bu yöntem çoğunlukla diğer yöntemlerde dökülemeyen alüminyum parçalar için uygulanır. Ayrıca bu yöntemin maliyeti de diğerlerine göre daha uygundur.

Alüminyum metal enjeksiyon kalıba döküm yöntemi yaygın olarak uygulanır. Çok sayıda alüminyum parça üretimi yapılacağı zaman bu yöntem tercih edilir. Alüminyuma basınç uygulanarak enjeksiyon kalıba doldurulmasıyla bu işlem gerçekleşir. Bu yöntemde dökümü yapılan alüminyum parçanın yüzeyi oldukça kalitelidir.

Alüminyum döküm firmaları arasında bizi tercih ederek oldukça kaliteli döküm hizmeti alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetine çok fazla önem verdiğimiz için en uygun alüminyum döküm yöntemlerini en kaliteli şekilde sizlere sunuyoruz. Hizmet kalitesinin son derece önem arz ettiği alüminyum dökümü için gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz.

Ayrıca alüminyum kalıp hakkında tüm bilgilere sahip olmak için ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

HEMEN ARA