Bize Ulaşın
Alüminyum Enjeksiyon

Metal araç ve aksesuarlar, günlük hayatımızda en çok kullanılan parçalardandır. Sanayilerde ve evlerimizde kullanılan eşyalarda karşımıza çıkan metal parçalar, makinelerin kusursuz çalışmasını sağlayan unsurlardandır. Erime sıcaklığına gelene kadar işlem gören metaller, özel teknik makineler sayesinde kalıplara aktarılır. Metal enjeksiyon genelde alüminyum, zamak, pirinç, kurşun ve diğer alaşımlardan yapılır.

Metal enjeksiyonunda en çok kullanılan madde alüminyum metalidir. Dayanıklı ve çok yönlü olan alüminyumların enjeksiyonu ve kalıp üretimi, sektörün öncü firmalarından olan şirketimizce devam etmektedir. Pres dökümü de denilen metal enjeksiyon işlemi, çoğunlukla alüminyumla yapılmaktadır. Sıcak ve soğuk kamara ile çalışan makineler, metalin özelliğine göre devreye girer. Sıcak kamaraya sahip makineler zamak enjeksiyonu yaparken, soğuk kamaralı makineler ise alüminyum enjeksiyon işlemini sağlar. 

Çeşitli işlemlerden geçirilen alüminyum, tüm sektörlerde kullanılmak üzere belirli şekillere sokulur. Metalin kullanılacağı tasarım belirlendikten sonra, çeşitli makinelerle çalışılarak alüminyum enjeksiyon kalıp imalatı sürecini başlatmaktayız. Müşterilerimizin taleplerine en uygun enjeksiyon kalıp tasarımı firmamızca anında oluşturulur. 

Alüminyum Enjeksiyon Döküm

Sanayide kullanılan parça ve eşyaların kalıp imalatı sürecinde pek çok üretim yöntemi bulunur. Döküm, enjeksiyon kalıplama, talaşlı imalat ve dövme gibi pek çok işlemden geçen alüminyum, özel makinelerle istenen şekle uygun hale getirilir. Bürüneceği tasarıma göre hangi yöntemin kullanılacağı, kalıp üretimini yapan kişilerce belirlenir. 

Ham maddesi alüminyum olan malzemelerin üretiminde basınçlı ve basınçsız döküm olmak üzere iki ana yöntem uygulanır. Basınçsız döküm yöntemi kum kalıba yapılırken, basınçlı döküm enjeksiyon dökümde kullanılır. Müşteriler tarafından sıkça tercih edilen firmamız, alüminyum kalıp üretimi ve alüminyum parça üretiminde de titizlikle çalışmaktadır. 

Alüminyum kalıplarının üretilmesinde pek çok döküm yöntemi kullanılır. Döküm kalıp; kokil, çelik ve kum kalıplara dökülerek hazırlanabilir. Eğer enjeksiyon kalıba üretim yapılacaksa, sıcak iş çeliği denen özel kalıplara ham madde dökülür ve kalıp üretimi gerçekleştirilir. 

Alüminyum Enjeksiyon Kalıp

Alüminyum enjeksiyon kalıp üretimi, tıpkı plastik enjeksiyon gibi yüksek üretim hacimlerinde yapılır. Pek çok sektörde kullanılan kalıp ve parçaların üretim süreçlerini sorunsuzca ilerletmekteyiz. Özellikle beyaz eşya sektöründe fazlaca kullanılan alüminyum enjeksiyon kalıp üretimi, birlikte çalıştığımız müşterilerimizin isteğiyle anında başlatılır.

Müşterimizin özel taleplerine uygun olarak tasarlanan alüminyum parçanın taslağı, mühendis departmanımızca kusursuz bir şekilde hazırlanır. Özel bilgisayar programları kullanarak oluşturduğumuz tasarımlar, üç boyutlu şekilde hazırlanır ve son hali müşteriye sunulur. Onay verilirse kalıp üretimine hızla devam edilir ancak değiştirilmesi gereken özel bölümler varsa departmanımızca değiştirilir. Profesyonel ekibimiz, müşterilerimizin isteğine uygun taslağı tekrardan oluşturur ve alüminyum döküm işlemine devam edilir.

Son halini alan tasarım, yapay zeka bulunan makinelerimize aktarılır ve ham madde eringen sıcaklığa ulaştırılır. Yüksek basınçta 500 ila 700 derece arasında sıvı forma bürünen alüminyum kalıba kolay bir şekilde dökülür. Enjeksiyon makinesi ile yapılan bu döküm, CNC adı verilen yüksek teknolojili makinelerde son halini alır ve soğutulur. Soğuma işlemi yapıldıktan sonra, metal enjeksiyon döküm işlemi tamamlanır.

Enjeksiyon kalıp üretimi sektöründe adı duyulmuş firmamız, tüm bu süreçleri titizlikle devam ettirir. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz, son teknoloji kalıp ve parça üretimi yapan makinelerimizle talep edilen her ürünün üretimini gerçekleştirmekteyiz.

HEMEN ARA